Jesteś tutaj:Kultura Poszukiwane zdjęcia i relacje z gnieźnieńskich pielgrzymek do Częstochowy
poniedziałek, 24 stycznia 2022 14:31

Poszukiwane zdjęcia i relacje z gnieźnieńskich pielgrzymek do Częstochowy

 

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej planuje w 2022 roku wydać pamiątkową publikację, opowiadającą o historii pątniczego szlaku prowadzącego do Częstochowy.

Planowana publikacja dotyczyć będzie historii, kultury i tradycji pielgrzymowania, a w ten sposób ma zostać stworzony zbiór 40 lat wspomnień istnienia grup kolorowych, które wyruszały wspólnie z archidiecezji gnieźnieńskiej na Jasną Górę. 

W związku z tym PPAG poszukuje zdjęć, artykułów i wpisów z gazet, kronik parafialnych i rodzinnych albumów oraz innych materiałów nt. pielgrzymowania w archidiecezji gnieźnieńskiej. Autorzy publikacji planują umieścić w niej także wspomnienia, historie powołań oraz miłości, które zrodziły się na pątniczym szlaku.

Wszystkich, którzy posiadają takie materiały, chcą i mogą się nimi podzielić, proszeni są o kontakt do 7 lutego z Weroniką Sawą tel. 605 540 087 lub ks. Wojciechem Orzechowskim tel. 785 210 257. Pomysłodawcy zachęcają do przejrzenia szuflad, albumów i komputerowych dysków.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane