Jesteś tutaj:Kultura Na Wzgórzu Lecha trwa realizacja filmu
czwartek, 27 stycznia 2022 07:51

Na Wzgórzu Lecha trwa realizacja filmu

 

Sprzęt, reflektory, a także dekoracje pojawiły się w pobliżu katedry, gdzie trwa realizacja filmu fabularnego o wydarzeniach z 1986 roku.

Trwa kolejny okres zdjęciowy, który ekipa filmowa realizuje na terenie Gniezna do produkcji kinowej. W grudniu ub. roku odbywały się one m.in. na terenie dawnych koszar przy ul. Wrzesińskiej, a także w rejonie garaży przy ul. Laubitza na os. Ustronie. Tym razem produkcja przeniosła się na Wzgórze Lecha, gdzie powstają kolejne części filmu.

Produkcja kinowa pt. "Święty" opowiada o zdarzeniu z 1986 roku, kiedy to do świątyni włamali się złodzieje w celu dokonania kradzieży srebrnego relikwiarza św. Wojciecha. Abstrahując od tła całego zdarzenia, wokół którego narosły różne teorie, obecna produkcja kinowa będzie filmem fabularnym z całym tłem historycznym, opowiadającym o śledztwie (zobacz więcej).

Obecnie przy katedrze rozstawiony został sprzęt niezbędny do realizacji scenariusza. W 1986 roku w pobliżu świątyni trwały prace remontowe, a także i samo otoczenie nieco się zmieniło, dlatego pojawiły się dodatkowe elementy dekoracyjne. Wnętrza świątyni są także doświetlane reflektorami - póki co realizacja trwała wewnątrz katedry, a w kolejnych kontynuowana ma być także na zewnątrz, m.in. scena samego włamania oraz oględzin. Sama produkcja ma trafić do kin jeszcze w tym roku.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022