Jesteś tutaj:Kultura Biblioteka zaprasza do skorzystania z „Książki na telefon”
czwartek, 27 stycznia 2022 10:33

Biblioteka zaprasza do skorzystania z „Książki na telefon”

  mn

Książka na telefon to usługa gnieźnieńskiej książnicy przeznaczona dla osób, które samodzielnie nie mogą korzystać z jej księgozbioru.

Dzięki wolontariuszom, którzy od ubiegłego roku mają oficjalną nazwę „Książkowa brać” pozycje z bibliotecznych półek trafiają do czytelniczych domów.

Wystarczy wykonać telefon do placówki Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna położonej najbliżej miejsca zamieszkania zainteresowanego, poinformować o swoich czytelniczych potrzebach i poczekać na wizytę wolontariusza, który odwiedzi nas dostarczając przygotowane książki.

Z usługi nie mogą korzystać czytelnicy, którzy przebywają na kwarantannie lub izolacji oraz z uwagi na chorobę zakaźną panującą w miejscu zamieszkania.

W ubiegłym roku dzięki usłudze dostarczono 1794 książek do 256 domów.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem usługi można znaleźć w zakładce na stronie biblioteki: Działalność ͢ Projekty i inicjatywy ͢ Książka na telefon lub pod numerami telefonu wypożyczalni.

  • Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16 – tel. 61 426 18 44,
  • Filia nr 1, ul. Krucza 3 – tel. 61 426 39 56,
  • Filia nr 2, ul. Staszica 12a – tel. 61 426 40 54,
  • Filia nr 9, os. Orła Białego 18 – tel. 61 426 63 44.
     

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022