Jesteś tutaj:Kultura Pożegnali zimę nad Jeziorem Jelonek
niedziela, 20 marca 2022 14:17

Pożegnali zimę nad Jeziorem Jelonek

 

Spora grupa gnieźnian dopełniła tradycji i w niedzielne południe dokonała pożegnania zimy, spalając i topiąc Marzannę na popularnej "Wenecji".

W przededniu kalendarzowego początku wiosny, grupa mieszkańców postanowiła pożegnać zimę w jak najbardziej tradycyjny sposób. Spotykając się pod Starym Ratuszem, wyruszyli w pochodzie za niesioną Marzanną, pilnując by ta kukła symbolizująca zimę, na pewno została "wyprowadzona z miasta" i do niego nie wróciła.

Po dojściu nad Jezioro Jelonek, po kilkukrotnym odkrzyknięciu równie tradycyjnego zawołania "Śmiercicha ze wsi, nowe latko do wsi", wykonana z ekologicznych materiałów Marzanna została podpalona, a następnie utopiona. 

 

​​

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane