Jesteś tutaj:Kultura „Dzieje osiedla Winiary w Gnieźnie” - promocja książki
środa, 11 maja 2022 13:02

„Dzieje osiedla Winiary w Gnieźnie” - promocja książki

  mnopr

Już za kilka dni odbędzie się prezentacja książki, opowiadającej o historii Winiar - osiedlu, które liczy sobie pół wieku istnienia.

Publikacja powstawała już dłuższy czas i jest efektem pracy Marka Szczepaniaka i Grażyny Tyrchan z gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu. 

Książka „Dzieje Osiedla Winiary w Gnieźnie” powstała w 50. rocznicę rozpoczęcia produkcji przez Wielkopolskie Zakłady Obuwia „Polania”. Obok największej w historii miasta fabryki, powstało osiedle zamieszkałe w znacznej części przez pracowników zakładu. Prezentowany w książce okres obejmuje lata 1971 – 2021. Sama publikacja została wydana wspólnie przez Archiwum Państwowe w Poznaniu i Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Promocja książki oraz spotkanie z autorami odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 12, na osiedlu Kazimierza Wielkiego 33. Na miejscu będzie istniała możliwość porozmawiania z publicystami oraz zakupu książki w cenie 20 zł za egzemplarz. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza avalon środa, 11 maja 2022 22:41 napisane przez avalon

    Ciekawa pozycja. Gdzie można kupić tą książkę wysyłkowo?

  • Link do komentarza Jan Żwirkowski środa, 11 maja 2022 18:52 napisane przez Jan Żwirkowski

    Gdzie można kupić ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022