Jesteś tutaj:Kultura „Lalka” w Teatrze im. A. Fredry
wtorek, 24 maja 2022 13:44

„Lalka” w Teatrze im. A. Fredry

  mn
„Lalka” w Teatrze im. A. Fredry fot. Dawid Stube

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Lalka” w reżyserii Radosława Rychcika w sobotę, 28 maja na godzinę 19.

Powieść Bolesława Prusa, czołowe dzieło epoki pozytywizmu, postrzegana jest jako analiza polskiego społeczeństwa u schyłku XIX. wieku. Radosław Rychcik przygląda się jej jako utworowi o niespełnionej miłości kupca w średnim wieku do młodej arystokratki, która jest siłą napędową głównego bohatera. Bez miłości do Izabeli nie byłoby wyprawy Wokulskiego na Bałkany i do Paryża, rozbudowy sklepu, spółki handlowej, marzeń o pracy naukowej, spotkania z Geistem, planów społecznych, ani praktykowanego miłosierdzia.

Ewolucja miłości Wokulskiego do Łęckiej jest równocześnie procesem „stawania się” – wyzwolenia z niewoli, jaką jest uczucie do Izabeli. To proces bolesny, ale równocześnie niezbędny do tego, by Wokulski odkrył, czego naprawdę pragnie i kim naprawdę jest. Czy jednak uda mu się zaakceptować siebie realnego, a nie wyobrażonego?

Adaptacja i reżyseria
Radosław Rychcik

Scenografia i kostiumy
Łukasz Błażejewski

Muzyka
Michał Lis

Choreografia
Jakub Lewandowski

Inspicjent
Ewa Malicka

Obsada
Kamila Banasiak
Zuzanna Czerniejewska-Stube /
Pola Dębkowska
Katarzyna Kalinowska
Martyna Rozwadowska
Iwona Sapa
Joanna Żurawska
Paweł Dobek
Bogdan Ferenc
Maciej Hanczewski (gościnnie)
Maciej Hązła
Wojciech Kalinowski
Michał Karczewski
Roland Nowak
Wojciech Siedlecki

Czas trwania : 2 godziny i 15 minut z przerwą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane