Jesteś tutaj:Kultura XI Koncert Prymasowski już w sobotę
piątek, 24 czerwca 2022 08:44

XI Koncert Prymasowski już w sobotę

  mn

W najbliższą sobotę 25 czerwca w katedrze odbędzie się kolejna edycja Koncertu Prymasowskiego pt. "Wieczór z Poznańskimi Słowikami".

Koncert odbędzie się 25 czerwca o godzinie 19 w bazylice archikatedralnej. Przed słuchaczami zaprezentuje się Chór Chłopięcy i Męski Filharmoni Poznańskiej "Poznańskie Słowiki", Marcin Gałęski (organy), Maciej Wieloch (dyrygent) oraz Krzysztof Szaniecki (prowadzenie koncertu).

W programie koncertu "Wieczór z Poznańskimi Słowikami" znalazły się między innymi utwory Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomułki, Mikołaja Zielińskiego, Grzegorza Gerwazego Gorzyckiego, Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Aamadeusza Mozarta i inych kompozytorów. Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane