Jesteś tutaj:Kultura „Poważny Koncert” w eSTeDe
poniedziałek, 27 czerwca 2022 08:10

„Poważny Koncert” w eSTeDe

 
„Poważny Koncert” w eSTeDe zdjęcie nadesłane

„Poważny Koncert” w Centrum Kultury „Scena to dziwna”, to propozycja wydarzenia kulturalnego przygotowana przez prowadzącą „Scenę skrzypiec eSTeDe” Sarę Powagę.

Impreza odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godzinie 17.00 w sali widowiskowej eSTeDe. Młodzi muzycy, podczas swojego występu (program koncertu poniżej) zaprezentują umiejętności zdobyte w roku szkolnym 2021/22. Nauka gry na skrzypcach, to jedna z wielu pozycji bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej proponowanej przez Centrum Kultury „Scena to dziwna”, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tym razem, dodatkowo koncert uświetni swoim akompaniamentem, utalentowany, gnieźnieński pianista i organista Krystian Klej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ponadto, po występie skrzypków, ok. godziny 18.00 w sali widowiskowej zaprezentuje się „Scena gitary elektrycznej eSTeDe”, wykonując cztery krótkie utwory instrumentalne z towarzyszeniem instrumentów klawiszowych oraz sekcji rytmicznej.

Program koncertu skrzypcowego 30 czerwca 2022r. g. 17.00 - eSTeDe:

1. Ada Swendrowska – cz.1 Concertino Ewy Iwan
2. Wisenna Kędzierska - Polka Ewy Ivan 
3. Kornelia Matkowska - "Kurki Trzy" 
4. Adam Stachowiak - Koncert skrzypcowy D-dur op. 36, cz. 1, O. Rieding / akompaniament – Krystian Klej
5. Katarzyna Borkowicz - "Smutna Melodia" A. Cofalik 
6. Olga Horoszczak - Koncert skrzypcowy  A-dur nr 2 cz. 1, A. Komarowski / akompaniament – Krystian Klej
7. Joanna Ciesielczyk - Koncert skrzypcowy h-moll op. 35, O. Rieding / akompaniament – Krystian Klej
8. Anna Małecka - Koncert skrzypcowy A-dur nr 2 cz. 1, A. Komarowski/ akompaniament – Krystian Klej
9. Jagoda Kujawa - Koncert skrzypcowy G - dur op. 36, A. Huber / akompaniament – Krystian Klej
10. Gabriela Pawlewska - "Smutny Walczyk" Ewy Ivan oraz "Majowy Korowód" A. Cofalik

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane