Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 czerwca 2022 09:00

„Strefa Bezpieczeństwa” zagościła na Rynku

 

W minioną niedzielę na Rynku odbył się piknik profilaktyczny, skierowany do wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa i zdrowia.

Strefa Bezpieczeństwa Compensy, która zagościła na głównym placu Gniezna, składała się z kilku punktów programu. Były to zabawy i quizy z nagrodami, nauka pierwszej pomocy, a także badania profilaktyczne i strefa relaksu.

Mimo panującej wysokiej temperatury, przez kilka godzin miejsce to odwiedziło wielu zainteresowanych, którzy mogli się zmierzyć z wyzwaniami, takimi jak refleksomierz, narkogogle i alkogogle, ale także doświadczyć dachowania pojazdu i zachowania w takiej sytuacji. 

Ponadto wszyscy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży.

W ramach akcji, Compensa przekazała na ręce władz miasta defibrylator AED. Zapewnienie dostępu do urządzenia i edukacja w zakresie jego użytkowania, ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Gniezna. 

Galeria