Jesteś tutaj:Kultura Majka Jeżowska - spotkanie autorskie w Latarni
poniedziałek, 04 lipca 2022 07:52

Majka Jeżowska - spotkanie autorskie w Latarni

  mn
Majka Jeżowska - spotkanie autorskie w Latarni zdjęcie nadesłane

Latarnia na Wenei czyli plenerowy dom kultury znajdujący się przy jeziorze Jelonek (przy skwerku z hamakami) zaprasza na spotkanie autorskie z Majką Jeżowską!

Artystka, która wychowała kilka pokoleń odwiedzi Gniezno 6 lipca (środa) o godz. 18.00 i będzie to okazja, by posłuchać opowieści o jej niezwykłym życiu na estradzie i poza nią! WSTĘP WOLNY!

Majka Jeżowska: wokalistka, kompozytorka zarówno muzyki jak i tekstów, obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym. Producentka muzyczna, autorka wszystkich swoich przebojów takich jak: „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „On nie kochał nas” (duet z Krystyną Prońko), „Kolor serca” (pierwszy hymn WOŚP) na których „wychowała” kilka pokoleń słuchaczy. Debiutowała na początku lat 80-tych studiując jednocześnie na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na swoim koncie ma Platynową płytę i kilka Złotych. Wielokrotna laureatka KFPP w Opolu. „Peacemakerka” zaangażowana w pomoc dla dzieci i zwierząt, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska, członek Rady Fundacji Ronalda McDonald’a.

W 2019 roku wystąpiła na największym festiwalu muzycznym w Polsce Pol’And’Rock gromadząc pod sceną wielopokoleniowy tłum. Cytując Onet Muzyka: „koncert Majki Jeżowskiej na Pol’and’Rocku w Kostrzynie nad Odrą był jednym z największych objawień w historii festiwalu. Piosenkarka i kompozytorka, znana przede wszystkim z przebojów pisanych z myślą o młodszych słuchaczach, zaprezentowała je w mocnym, rockowym wydaniu, przyciągając pod Małą Scenę około 150 tys. osób. Nie zabrakło pogo, "pokojowej ściany śmierci", przesłania wolności i tolerancji oraz pozdrowień dla środowiska LGBT. Wydarzenie zostało zarejestrowane na DVD i CD „Majka Jeżowska Pol’And’Rock Live”, które zostało nominowane do muzycznej nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku rock.

Majka jest wokalistką wszechstronną, której głosu słuchamy w soundtrack’ach filmów: „Kingsajz”, „Deja Vu”, „W pustyni i w puszczy”, „Królestwo Zielonej Polany”. „Bajkowo” to z kolei album symfoniczny z piosenkami z filmów Disney’a. Kolaboruje również ze sceną alternatywną (PRO8L3M „Piekło jest w nas”).

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Biennale na Wenecji". Projekt "Biennale na Wenecji" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje. Edycja 2022"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane