Jesteś tutaj:Kultura Dwa pokazy filmowe na Wzgórzu Lecha
środa, 13 lipca 2022 12:48

Dwa pokazy filmowe na Wzgórzu Lecha

 

W związku z wystawą dotyczącą bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz z okazji 25. rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Gniezna, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaplanowało tzw. “Wakacyjne wieczory z Muzeum”.

Podczas tych wydarzeń organizatorzy planują uruchomić na Wzgórzu Lecha kino plenerowe i pokazać dwa filmy:

  • “Wyszyński-zemsta czy przebaczenie” w reż. Tadeusza Syki z roku 2021 – sobota 16 lipca 2022 r., godz. 21:15, plac pomiędzy Katedrą a Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
  • “Świat według Jana Pawła II” w reż. Piotra Kronobisa z roku 2020 – sobota 23 lipca 2022 r., godz. 21:15, plac pomiędzy Katedrą a Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy zainteresowani mieszkańcy i osoby odwiedzające Gniezno. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

1 komentarz

  • Link do komentarza Realista środa, 13 lipca 2022 16:11 napisane przez Realista

    Ekstra inicjatywa w ciekawej scenerii.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane