Jesteś tutaj:Kultura Afrykańskie rytmy w Latarni na Wenei
środa, 10 sierpnia 2022 07:33

Afrykańskie rytmy w Latarni na Wenei

  mn
Afrykańskie rytmy w Latarni na Wenei zdjęcie nadesłane

Latarnia na Wenei zaprasza 13 sierpnia o godz. 21.00 na niezwykle energetyczny koncert, który łącze różne tradycje muzyczne.

Aż pięciu muzyków, którzy tworzą zespół ||ALA|MEDA|| przeprowadzi publikę przez afrykańską rytmikę, nowoczesną muzykę klubową, będzie można zwiedzić dzięki nim kilka rejonów świata i wyzwolić w sobie pokłady euforii! Na scenie zobaczymy instrumenty elektroniczne obok bębnów, gitary i perkusji. WSTĘP WOLNY!

Słowem kluczem jeśli chodzi o muzykę tego zespołu jest „batida”. To wywodzący się z Angoli styl muzyczny o charakterystycznej euforycznej i synkopowanej rytmice, który ||ALA|MEDA|| rozwija na własną modłę dodając do niego wpływy industrialu, post-punku, gqomu, dubu i vaporwave’u. Efektem jest jedyna w swoim rodzaju tropikalno-industrialna mieszanka, w której awangarda spotyka się z afro-housem, a rozbudowany sampling i techniki syntezy granularnej sprzęgnięte są z frenetyczną grą żywej sekcji rytmicznej.

Ideą, która przyświeca nowej twórczości zespołu jest totalna integracja elektroniki z żywym graniem oraz zamazanie wszelkich podziałów między sztuką wysoką i niską, twórczością wysublimowaną i wulgarną, awangardą i rozrywką, muzyką „dla duszy” i muzyką „dla ciała”.

Zespół składa się z pięciu muzyków znanych z takich zespołów/projektów jak T'IEN LAI, JAVVA, 3MOONBOYS, Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, HATI (znany z wieloletniej współpracy live i studyjnej z Z'EV-em), VOICES OF THE COSMOS, ex-INNERCITY ENSEMBLE, ex-STARA RZEKA, ex-KAPITAL (znany z współpracy live i studyjnej z Richardem Pinhasem z HELDON) i innych.

Jako jedni z najbardziej doświadczonych polskich muzyków undergroundowych występowali z wieloma z wyżej wymienionych projektów na takich festiwalach jak Unsound London & New York, Airwaves Festival Reykjavik, Primavera Sound Barcelona, Incubate Tilburg, Le Guess Who Utrecht, Les Siestes Electroniques Toulouse, CTM Berlin, Insomnia Festival Tromsø, Luminato Toronto, Fanø Free Folk Festival, Wrocław Industrial Festival, Katowice JazzArt Festival i wielu innych.

___

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Biennale na Wenecji". Projekt "Biennale na Wenecji" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje. Edycja 2022"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane