Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty dla dzieci w Latarni
wtorek, 16 sierpnia 2022 07:55

Warsztaty dla dzieci w Latarni

  mn
Warsztaty dla dzieci w Latarni zdjęcie nadesłane

W nadchodzącym tygodniu można zajrzeć z dziećmi do Latarni na Wenei – plenerowego domu kultury przy jeziorze Jelonek.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty dedykowane dzieciom, które uwielbiają malować, ale znajdzie się też coś dla małych majsterkowiczów! Wstęp na warsztaty jest wolny – trzeba się tylko zapisać wcześniej wysyłając mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W środę 17 sierpnia o godz. 17.00 coś dla sprawnych manualnie dzieci od 6 lat w górę. Konstancja Konefka i Pan Dorian zapraszają na upcyklingowy warsztat majsterkowicza. To będzie warsztat, podczas którego ze starych drewnianych klocków będziemy robić KOLEŻKĘ na jesienne słoty. To będzie brelok lub mała figurka postaci, którą dzieci same wymyślą. Może wyglądać trochę jak Wall-Y, albo zupełnie inaczej. W ruch pójdą wkręty, gwoździe, druty. Będzie też wiercenie, wbijanie, wkręcanie – jeśli dzieci mają swoje ulubione narzędzie to warto je też zabrać.

W sobotę 20 sierpnia o godz. 11.00 – prawdziwy plener malarski dla dzieci! Na warsztaty zaproszone czuć się mogą wszystkie dzieci, które nie boją się pobrudzić. Pod czujnym okiem Martyny Konieczny – malarki i projektantki ubioru – będzie można postawić pierwsze kroki w tej wyjątkowej dziedzinie! 

Przedział wiekowy grupy sobotniej: do 12 lat!

Prowadząca: Martyna Konieczny - projektantka ubioru po ASP w Łodzi, związana z łódzką Fundacją Działania, w której prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą z zakresu mody, kostiumu i malarstwa. W siedzibie fundacji stworzyła swoją pracownię krawiecką pod szyldem "No przesada". Szyła futra dla Żabsona, ale najlepiej pracuje jej się z małymi ziomalami w Fundacji. Aktualnie zajmuje się tworzeniem nowej kolekcji, nowym projektem muzycznym, a malarstwo pomaga jej łączyć swój zaprojektowany świat z domem rodzinnym, co było do tej pory niemożliwe.

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu "Biennale na Wenecji". Projekt "Biennale na Wenecji" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje. Edycja 2022" oraz budżetu miasta Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane