Jesteś tutaj:Kultura Dni otwarte w Parowozowni Gniezno
czwartek, 18 sierpnia 2022 08:36

Dni otwarte w Parowozowni Gniezno

 
Dni otwarte w Parowozowni Gniezno zdjęcie nadesłane

W najbliższy weekend będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania Parowozowni Gniezno. To okazja, by posłuchać o historii tego obiektu.

Stowarzyszenie Parowozownia Gniezno zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się w najbliższy weekend 20-21 sierpnia w godzinach od 10 do 18. 

Przez te dwa dni będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania kompleksu kolejowego z przewodnikiem. Podczas tej wyprawy każdy się dowie o początkach kolejnictwa w Gnieźnie i powstaniu parowozowni oraz jej rozbudowie, dzięki której można dziś podziwiać budynki w obecnym kształcie. Na koniec będzie okazja do obejrzenia wystawy w hali wachlarzowej oraz poznania taboru znajdującego się w zasobach stowarzyszenia.

Zwiedzanie z przewodnikiem w tych dniach rozpoczynać się będzie o godzinie 11.30, 13.00, 14.30 i 16.00 za bramą wejściową od ul. Składowej. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane