Jesteś tutaj:Kultura Rodzinna niedziela w Muzeum
piątek, 23 września 2022 09:00

Rodzinna niedziela w Muzeum

  mnopr
Rodzinna niedziela w Muzeum zdjęcie nadesłane

"Rodzinne niedziele w Muzeum" to cykl przygotowany specjalnie dla dzieci i ich rodziców. Najbliższe spotkanie przebiegnie pod tytułem "Czy Słowianie nosili gacie?". 

Pod tym dość frywolnym, ale bardzo prozaicznym pytaniem kryje się motyw całego spotkania - jak ubierali się nasi przodkowie i czy ich odzienia miały coś wspólnego z dzisiejszymi strojami? Materiały są jednymi z rzadszych zabytków, jakie mogłoby przetrwać do naszych czasów, ale tylko na podstawie zachowanej wiedzy, malunków oraz odkryć archeologicznych można pozyskać pewną wiedzę.

Oprócz pokazu przedstawiającego elementy stroju wczesnośredniowiecznego, podczas niedzielnego spotkania, zwiedzający będą mieli możliwość uczestnictwa w oprowadzaniu tematycznym po wystawach stałych.

Spotkanie odbędzie się 25 września 2022 r. o godzinie 11:00. Wstęp bezpłatny - zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane