|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

MKS PR bez punktów w Elblągu

Sobotnie spotkanie nie poszło po myśli gnieźnieńskiej drużyny. Ekipa z Pierwszej Stolicy Polski musiała uznać wyższość swojego przeciwnika, którym był elbląski Start.

Gnieźnianki od samego początku nie były faworytkami tego starcia. Ich kibice z pewnością wierzyli, iż po raz kolejny uda się sprawić niespodziankę i tak jak w grudniu zeszłego roku, wygrać w Elblągu. Niestety zapędom Pszczół stanęła naprzeciw bramkarka gospodyń – Aleksandra Hypka, która tego dnia wykazywała się dużą skutecznością pomiędzy słupkami.

Wynik otworzyła elbląska drużyna, która za sprawą celnego rzutu Pauliny Kopańskiej wyszła na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. Przyjezdne nie chciały być dłużne, wyrównując stan pojedynku. Przez długi czas w pierwszej połowie elblążanki prowadziły dwoma lub trzema bramkami (10:8, 22’). Wszystko jednak zmieniło się w końcówce. Start zaczął swoją dominację, odskakując przyjezdnym aż na 6 punktów. Ostatecznie zawodniczki schodziły do szatni z wynikiem 15:9.

Początek drugiej części nie wyglądał kolorowo dla zawodniczek z Gniezna. W 37 minucie spotkania na tablicy wyników widniało 20:13 dla elbląskiego EKSu. Pszczoły nie zamierzały się poddawać. Po raz kolejny w tym sezonie pokazały ogromne serce do walki. Przez pewien czas radziły sobie dobrze, odrabiając większą część strat (22:20, 46’). Później niestety znów zaczęło brakować skuteczności, a gospodynie w porę wróciły do swojej znakomitej gry. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 29:25.

Tytuł MVP spotkania otrzymała znakomicie dysponowana bramkarka Startu – Aleksandra Hypka. Natomiast w gnieźnieńskiej ekipie najlepszą zawodniczką została wybrana Milena Kaczmarek, która zapisała przy swoim nazwisku najlepszy wynik bramkowy w sezonie: aż 9 trafień.

EKS Start Elbląg: Hypka, Ciąćka – Dworniczuk (6), Stapurewicz (6), Weber (5), Szczepanik (4), Wołoszyk (2), Kopańska (2), Gęga (1), Owczarek (1), Knezevic (1), Głębocka (1), Stefańska, Kostuch

MKS PR Urbis Gniezno: Hoffmann – Kaczmarek (9), Łęgowska (6), Nurska (3), Kasprowiak (3), Świerżewska (3), Kuriata (1), Siwka, Giszczyńska, Chojnacka, Guziewicz, Hartman, Matysek