|  MN  |  Zostaw komentarz

Tytan Gniezno na 3 miejscu w Częstochowie! Polska Liga Rugby 7 wróciła na boiska!

W sobotę 29 kwietnia w Częstochowie odbył VII Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Aż 12 drużyn zjechało pod Jasną Górę rywalizować o ligowe punkty. To był najliczniejszy turniej rozegrany dotychczas w tym sezonie i kto wie czy tę frekwencję uda się któremukolwiek z organizatorów powtórzyć.

12 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy i już przed startem turnieju było wiadomo, że zwycięzcy grup zagrają o miejsca 1-4, drużyny z 2. lokat o 5-8, a najsłabsze drużyny w grupach będą rywalizować
o miejsca 9-12.

Gnieźnieńscy Tytani trafili do grupy z Rugby Club Częstochowa oraz Rugby Ruda Śląska. W pierwszym spotkaniu gospodarze sprawili niespodziankę stawiając się Mistrzom Polski dość solidnie w pierwszej połowie, ale to nie wystarczyło na gnieźnian. Rozpędzający się z minuty na minutę Tytani ostatecznie zwyciężyli te zawody 26:12. W drugim meczu grupowym rugbiści z grodu Lecha rywalizowali z zawodnikami z Rudy Śląskiej, którzy ani razu nie dotarli na pole punktowe Tytanów,
a mecz zakończył się wynikiem 42:0. Gnieźnianie awansowali do półfinałów o miejsca 1-4.

W półfinale na Tytanów czekali bezpośredni sąsiedzi z tabeli Polskiej Ligi Rugby 7, czyli drużyna Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot. Tego dnia sopocianie byli mocniejsi i skuteczniejsi od Tytanów
i zakończyli mecz wynikiem 20:7. W meczu o brąz gnieźnianie walczyli z sąsiadami z Kujaw, drużyną Rugby Klub Unisław. W minioną sobotę mecz należał do ranionych w półfinale Mistrzów, którzy z meczu o medal wyszli zwycięsko wygrywając 33:14. GKR Tytan Gniezno zakończył rywalizację w VII Turnieju PLR7 w Częstochowie na 3 miejscu.

Przez najbliższe 2 tygodnie gnieźnianie przejadą Polskę z północy na południe. Najpierw, w niedzielę 7 maja, udadzą się do Sopotu, a 6 dni później rozegrają turniej w Kietrzu na granicy polsko-czeskiej.

Wszystkich kibiców już dziś zapraszamy na turniej Pucharu Polski Rugby 7 w Gnieźnie, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca!