Jesteś tutaj:Sport Ferie na sportowo z GOSiR-em zakończone
piątek, 25 stycznia 2019 15:12

Ferie na sportowo z GOSiR-em zakończone

  mnopr
Ferie na sportowo z GOSiR-em zakończone zdjęcie nadesłane

Po raz kolejny już na ferie, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę półkolonii na „sportowo" adresowaną dla dzieci w wieku 7 - 14 lat.

Turnusy półkolonijne trwały od poniedziałku do piątku od rana do godzin popołudniowych, a każdego dna dzieci otrzymywały także dwa posiłki - śniadanie i obiad. Wszyscy uczestnicy półkolonii,  w związku z tym, iż były to półkolonie na „sportowo", na każde zajęcia przynosili ze sobą stroje kąpielowe, czepki i odzież sportową.

Wśród proponowanych zajęć dla dzieci odbyły się gry i zabawy na basenie, sali sportowej, nowej Hali Widowiskowo-Sportowej, zajęcia z piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykowej, karate, badmintona, tenisa stołowego i na ściance wspinaczkowej. Poza tym dzieci mogły poznać techniki gry w rugby i zapoznać się z podstawowymi zasadami sztuk walki takich jak karate i capoeira.

Przygotowany został również blok zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Akademię Nauki „Fizyka dla Smyka" i pokazowe lekcje z nauki języka angielskiego prowadzone przez Szkołę Freedom School. Młodsze dzieci korzystały z atrakcji proponowanych przez Klub Zabaw dla Dzieci „Fantazja" podczas, gdy starsze mogły spróbować swoich sił w kręglach w Hotelu Nest. Zorganizowany został również wspólny wyjazd do Kina Helios i Jump World (Park Trampolin). Atrakcją było też wyjście na obiad do Restauracji Mc Donald's. Nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci czuwała wykwalifikowana kadra pedagogiczna, oraz ratownicy wodni na basenie. 

W ostatni dzień półkolonii przeprowadzona została spartakiada półkolonisty po zakończeniu, której każde z dzieci otrzymało pamiątkowy Certyfikat Dzielnego Sportowca i słodkości. W tym sezonie z półkolonii zorganizowanych przez GOSiR skorzystało 158 dzieci, a kolejne zostaną zorganizowane już w wakacje letnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane