środa, 27 marca 2019 16:50

Niefortunne 5. miejsce na rozpoczęcie rundy wiosennej

  mn
Niefortunne 5. miejsce na rozpoczęcie rundy wiosennej zdjęcie nadesłane

W minioną niedzielę rozpoczęła się runda wiosenna Pucharu Polski Rugby 7 sezonu 2018/19. Pierwszy turniej odbył się w Koszalinie i wzięło w nim udział 6 drużyn.

GKR Tytan znalazł się w grupie z Kaskadą Szczecin oraz Czarnymi Pruszcz Gdański. Gnieźnianie wygrali pierwszy mecz z Kaskadą Szczecin 14:12 i mimo, że wynik jest bardzo wyrównany przeważali w tym meczu zdecydowanie. W drugim meczu w grupie Tytani nie wykorzystali swoich sytuacji i ulegli zdecydowanie Czarnym z Pruszcza 7:22. Mecze grupowe rozgrywane były w piorunującym tempie (tylko jeden mecz przerwy pomiędzy pojedynkami) co nie wystarczyło do odpowiedniej regeneracji przed jak się później okazało kluczowym starciem w turnieju. Kolejny raz mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem, gdzie sędziowie rezygnują z przerwy na wypoczynek dla zawodników z zyskiem czasowym dla wcześniejszego zakończenia turnieju. 

Kaskada Szczecin wygrała z Pruszczem Gdańskim przykładając piłkę w polu punktowym grając do martwej piłki po serii karnych i dwóch bardzo kontrowersyjnych żółtych kartkach dla Czarnych w jednej akcji! Taki zbieg okoliczności sprawił, że Tytan Gniezno musiał zadowolić się piątą lokatą wygrywając w finale Plate 21:14 nad RK Unisław. 

Udany powrót do drużyny zaliczył Mateusz Krawczuk oraz Jakub Kucharski. Ten drugi występował już jesienią, lecz dopiero tej zimy wznowił regularne treningi. Najlepszym zawodnikiem w gnieźnieńskiej drużynie był zdecydowanie kapitan zespołu Patryk Popek, który zaliczył bardzo dobre występy szczególnie w grze obronnej.

Skład GKR Tytan: Mateusz Krawczuk, Mateusz Gładki, Michał Kropski, Sebastian Graczyk, Marcin Szumiński, Patryk Popek, Aleksander Przybylski, Adam Nowaczyk, Jakub Kucharski, Paweł Leśniowski, Karol Podlawski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane