Jesteś tutaj:Sport Uczniowie pobiegli za... dyrektorką
czwartek, 13 czerwca 2019 13:15

Uczniowie pobiegli za... dyrektorką

 
Uczniowie pobiegli za... dyrektorką fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowe przedpołudnie nad Jeziorem Jelonek odbył się nietypowy bieg, w którym uczestnicy podążali za dyrektorką II Liceum Ogólnokształcącego.

Goniącymi za Różą Grabowską byli nie tylko jej uczniowie, ale również reprezentanci innych szkół, a także absolwenci. Wszystko to w ramach trwających obchodów 100-lecia gnieźnieńskiej "Piętnastki", która od kilku tygodni na różne sposoby uświetnia to wydarzenie. Za nami już m.in. koncerty, wystawy, a bieg, jaki odbył się nad Wenecją 13 czerwca był jednym z akcentów tej wyjątkowej rocznicy.

- Chcemy pokazać, że szkoła to nie tylko nauka i wychowanie, ale to także przyjemność, rekreacja i bycie zawsze razem. Moją rolą, jako dyrektora, jest pokazanie iż nie jestem tylko osobą odpowiedzialną za zarządzanie, ale także potrafię się bawić wraz z moimi uczniami - przekazała Róża Grabowska, dyrektor II LO, która "wiodła" pozostałych uczestników biegu jadąc na rowerze przystrojonym w balony.

Bieg, a właściwie marszobieg, odbył się na całym dystansie wokół jeziora. W tym zmaganiu wzięło udział około 200 uczniów, którzy wyruszyli w trasę po rozgrzewce, jaką odbyli w Latarni na Wenei. Ci, którzy ukończyli bieg, mogli wrzucić los do urny, z której później wylosowanych zostanie 50 szczęśliwców, mogących liczyć na różne nagrody. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022