piątek, 05 lipca 2019 10:17

Przed Rybnikiem: Kudriaszow za Berntzona

  mn
Przed Rybnikiem: Kudriaszow za Berntzona archiwum redakcji

Przed drużyną Car Gwarant Startu Gniezno spotkanie wyjazdowe. W niedzielę czerwono-czarni udają się na pojedynek do Rybnika.

Nasi najbliżsi rywale z dorobkiem 17 punktów są obecnie liderami rozgrywek na zapleczu PGE Ekstraligi. Gnieźnianie mają o dwa punkty mniej i zajmują pozycję drugą. W czwartek poznaliśmy awizowane zestawienia - w szeregach gości jedna zmiana. Za Szweda Olivera Berntzona (w sobotę występuje z dziką kartą w SGP Szwecji) zobaczymy w akcji Rosjanina Andrieja Kudriaszowa. Początek meczu o godzinie 14.30, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.Przypomnijmy, że stawką niedzielnego spotkania są trzy punkty. 


W pierwszym spotkaniu tych zespołów w Gnieźnie górą byli gospodarze. Car Gwarant Start Gniezno pokonał PGG ROW Rybnik 50:40. Menadżer gnieźnian zdecydował się na jedną korektę w składzie, który z powodzeniem rywalizował w ostatnich meczach na torach Nice 1 Ligi Żużlowej. Powołania na pojedynek z PGG ROW Rybnik nie otrzymał Oliver Berntzon. "W tym momencie szansę otrzyma Andriej Kudriaszow." - przyznaje R.Wojciechowski. "Najważniejszą rzecz dla mnie, to jest to, aby zawodnik przed zawodami o dużą stawkę był wypoczęty, żeby zdążył dotrzeć na zawody na czas. Do tego potrzebna jest odpowiednia motywacja i przygotowanie." - dodaje. Notujący ostatnio dobre występy m.in. w szwedzkiej Elitserien żużlowiec już w niedzielę po meczu z Unią Tarnów otrzymał informacje o tym, że nie wystąpi w barwach Car Gwarant Startu na torze w Rybniku. "Poinformowałem go, że mam obawy o to, czy zdąży na czas i czy będzie odpowiednio wypoczęty oraz przygotowany logistycznie - będzie miał do dyspozycji swoje najlepsze silniki. Postanowiłem go wycofać z tego meczu, dam mu szansę w kolejnym spotkaniu z Ostrowem. Oczywiście wcześniej będzie musiał przyjechać do Gniezna, aby odpowiednio spasować się z torem." - dodaje R.Wojciechowski. 

Decyzja o wycofaniu ze składu Olivera Berntzona sprawiła, że szansę na występ otrzyma Andriej Kudriaszow. W odwodzie jest jeszcze Duńczyk Frederik Jakobsen - on jednak, podobnie jak O.Berntzon również bierze udział w sobotni wieczór w zawodach - w duńskim Holsted walczyć będzie w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Juniorów. "Myślałem o Frederiku, wiem że ma dużo startów i się rozjeżdza. W sobotę występuje także w zawodach i to było głównym powodem, że zdecydowałem się na Andrieja. Frederik jest oczywiście cały czas brany pod uwagę. Ostateczną decyzję, czy wystartuje w najbliższym meczu, czy dostanie szanse w którymś z kolejnych podejmę w piątek." - informuje menadżer drugiej drużyny w Nice 1 Lidze Żużlowej.

Awizowany skład Car Gwarant Startu Gniezno przedstawia się następująco:
1. Mirosław Jabłoński
2. Jurica Pavlic
3. Andriej Kudriaszow
4. Oskar Fajfer
5. Adrian Gała
6. Kevin Fajfer
Pod numerem siódmym spodziewać się należy Damiana Stalkowskiego.

Na zmiany w składzie zdecydował się sztab szkoleniowy naszych rywali - Piotr Żyto po raz drugi w tym sezonie desygnuje do boju Brytyjczyka. Daniel Bewley wystąpi pod numerem dziesiątym, tym samym w akcji nie zobaczymy Szweda Linusa Sundstroema. Stworzy on parę z Troyem Batchelorem. Skład gospodarzy niedzielnego meczu przedstawia się następująco:
9. Troy Batchelor
10. Daniel Bewley
11. Mateusz Szczepaniak
12. Nick Morris
13. Kacper Woryna
14.
15. Robert Chmiel

Początek meczu w niedzielę o godzinie 14.30. Pojedynek sędziować będzie Artur Kuśmierz. Funkcję komisarza pełni Zbigniew Kuśnierski. Przewodniczący jury - Dariusz Cieślak. Bezpośrednia transmisja na antenie Polsat Sport. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane