wtorek, 06 sierpnia 2019 07:49

Oskar Fajfer powalczy o królewskie insygnia!

  mn
Oskar Fajfer powalczy o królewskie insygnia! zdjęcie nadesłane

Jedenasta odsłona Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski odbędzie się w świąteczny czwartek, 15 sierpnia. Do walki o królewskie insygnia stanie szesnastu żużlowców.

Najwyższa pora na rozpoczęcie prezentacji poszczególnych zawodników z listy startowej. Pierwszym z nich jest Oskar Fajfer – to trzeci żużlowiec Car Gwarant Startu Gniezno pod względem średniej po zakończeniu zasadniczej części sezonu na torach Nice 1 Ligi Żużlowej. 

Oskar Fajfer w przeszłości triumfował już w Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Na najwyższym stopniu podium imprezy stawał przed dwoma laty, w sezonie 2017 kiedy to w pokonanym polu pozostawił Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Buczkowskiego. To także zwycięzca turnieju “Back in Town” w sezonie 2016 (pierwszy rok funkcjonowania GTM Start Gniezno). Po trzech latach występów w Gdańsku powrócił w zimowej przerwie do macierzystego klubu. W trwającym sezonie należy do najskuteczniejszych żużlowców naszej drużyny. Oglądamy go także w Szwecji, gdzie ściga się w barwach Masarny Avesta (Elitserien). Reprezentował Car Gwarant Start w leszczyńskim finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. 

Znane są ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody. Bilety są do nabycia w identycznych cenach jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 zł. Na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne będą w sprzedaży on-line na stroniehttp://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A). 

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom. 

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane