Jesteś tutaj:Sport Rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski na półmetku
czwartek, 17 września 2020 13:04

Rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski na półmetku

 
Rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski na półmetku zdjęcie nadesłane

Na półmetku rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, Gniezno zajmuje wciąż drugie miejsce w klasyfikacji ponad 40 miast. Do tej pory blisko tysiąc rowerzystów pokonujących kilometry dla Gniezna, przejechało ponad 140 tysięcy kilometrów.

Cykliści odbyli już kilka spotkań rowerowych, przy okazji których wręczane są drobne upominki dla uczestników, którzy podejmują z sukcesami kolejne rowerowe wyzwania. Jest to również, a może przede wszystkim, wspaniała okazja do wspólnego kręcenia kilometrów.

W najbliższą niedzielę 20 września, odbędzie się kolejne takie spotkanie rowerowe. O 16:00 na gnieźnieńskim Rynku wręczone zostaną nagrody w ramach podjętego przez cyklistów kolejnego wyzwania. Tym razem było ono szczególnie adresowane do przedstawicieli grup oświatowych.

Od wczoraj przez tydzień trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Tym bardziej zachęcamy więc do wybierania roweru jako codziennego środka transportu.

Można jeszcze dołączyć do trwającej rywalizacji. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikacje Rowerowa Stolica Polski, zarejestrować się i wybrać Gniezno, jako miasto, dla którego chcemy pokonywać kilometry. Uczestnicy głównej rywalizacji mogą starać się także o nagrody w ramach lokalnego konkursu „Kręcimy dla Gniezna”, regulamin i szczegóły tego przedsięwzięcia znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane