Jesteś tutaj:Sport IX Ogólnopolski Memoriał w Tenisie Stołowym im. Jarosława Maćkowiaka
środa, 30 września 2020 15:26

IX Ogólnopolski Memoriał w Tenisie Stołowym im. Jarosława Maćkowiaka

  mn

W minioną niedzielę w nowej hali widowiskowo-sportowej imienia Mieczysława Łopatki w Gnieźnie rozegrano już IX Ogólnopolski Memoriał w tenisie stołowym upamiętniający wybitnego żołnierza, tenisistę, kolegę i przyjaciela śp. Jarosława Maćkowiaka.

Mimo obaw o niską frekwencję spowodowaną zagrożeniem koronawirusem zawodnicy zachowując narzucony reżim sanitarny po raz kolejny dopisali licznie stawiając się w Pierwszej Stolicy Polski. Organizatorem zawodów byli: Polski Związek Tenisa Stołowego, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego, Klub Sportowy Stella Gniezno, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Urząd Miasta Gniezna.

Uroczystego otwarcia Memoriału dokonał Prezes KS Stella Gniezno Zdzisław Kujawa oraz Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Nowak. W uroczystym otwarciu udział wzięli ponadto były Poseł na Sejm RP Zbigniew Ajchler, współorganizator Memoriału Przemysław Kołodziejski oraz rodzina śp. Jarosława Maćkowiaka. Zawodnikom i organizatorom podziękowała obecna na zawodach siostra zmarłego zawodnika Agnieszka Maćkowiak.

Tegoroczne zawody rozegrano po raz drugi w nowej hali sportowej, która zapewnia doskonałe warunki dla miłośników plastikowej piłeczki. W kategorii kobiet rozgrywanych w formule "open" zwyciężyła Agnieszka Lipska z KS Galaxy Białystok pokonując w grze finałowej zawodniczkę reprezentującą na co dzień barwy Stelli Gniezno Aleksandrę Leśnicką. Na trzecim stopniu podium uplasowała się reprezentująca LKTS Luboń Natalia Piechota. Piąte miejsce w zawodach zdobyła Stellistka Zuzanna Lewandowska.

Tradycyjnie najliczniejszą była kategoria męska do 35 lat. W ubiegłorocznym VIII Memoriale najlepsze miejsca zdobyli zawodnicy superligowych drużyn. W tym roku także zwyciężył zawodnik na co dzień grający w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, Tomasz Kotowski, aktualny mistrz Polski seniorów w grze deblowej reprezentujący KTS ENERGA Toruń. W finale pokonał innego gracza superligi Przemysława Walaszka z UKS Dojlidy Białystok. Trzecie miejsce w zawodach zdobył Adrian Spychała z Ochmana Raszków, który wraz ze swoją drużyną w obecnym sezonie awansował do I ligi rozgrywkowej. W pierwszej ósemce tej kategorii znaleźli się ponadto zawodnicy z Klubów: ZKS Zielona Góra, UKS Brodnica, Tajfun Ostrów Wielkopolski oraz zawodnicy niezrzeszeni.

W kategorii mężczyzn powyżej 36 lat zwyciężył Krzysztof Pijanowski, zawodnik i trener Łobzonki Wyrzysk. Zwycięzca Memoriału w 2003 roku w grze deblowej zdobył wspólnie ze śp. Jarosławem Maćkowiakiem 5 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Ponadto przez dwa sezony wspólnie reprezentowali barwy klubu z Wyrzyska. Po zawodach przyznał, że był to dla niego bardzo emocjonujący turniej. W grze finałowej pokonał Daniela Welke z UKS Nałęcz Ostroróg. Na trzecim stopniu podium stanął gnieźnianin, wychowanek Stelli Gniezno Arkadiusz Zawada a obecnie zawodnik i trener KS Pionier GOKiS Kleszczewo, który w grze o trzecie miejsce pokonał w emocjonującym pojedynku Mariusz Perzyńskiego z Active Nekla.

W najstarszej kategorii męskiej, powyżej 50 lat swojego pogromcę znalazł Paweł Małkus z KS Ochman Raszków, który w tym roku musiał uznać wyższość uczestnika Mistrzostw Świata weteranów Krzysztofa Piotrowskiego z ENERGA Toruń. Trzecie miejsce w zawodach zdobył Gnieźnianin Leszek Hyżyk, który na co dzień jest trenerem zawodników UKS Pionier GOKiS Kleszczewo.

Za pomoc w organizacji turnieju podziękowania należą się Prezesowi Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeuszowi Nowakowi, Przemysławowi Kołodziejskiemu oraz sponsorom zawodów: Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Michał Stosio, "Falcon Maciej Nowak" - kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych", Prosave - kompleksowy dostawca artykułów BHP, MOUNTAIN EXPLORATION, MZUK Złotów, AGA-Sport, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubosinie a także Adamowi Grzechowiakowi. Dzięki sponsorom zawodów najlepsi zawodnicy każdej kategorii wiekowej wyjechali z Gniezna z atrakcyjnymi nagrodami i pamiątkowymi memoriałowymi koszulkami.

Trzeba dodać, że turniej stanowił jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Gniezna w tenisie stołowym. Najlepsi otrzymali okolicznościowe Puchary i atrakcyjne nagrody wręczane przez Prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusza Nowaka, Prezesa Stelli Gniezno Zdzisława Kujawę oraz współorganizatora Memoriału Przemysława Kołodziejskiego. Za rok jubileuszowy – dziesiąty Memoriał.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane