Jesteś tutaj:Sport Poznaliśmy terminy sparingów z Częstochową i Poznaniem
piątek, 29 stycznia 2021 12:00

Poznaliśmy terminy sparingów z Częstochową i Poznaniem

  mn

Do rozpoczęcia sezonu pozostały ponad dwa miesiące. Inauguracja rozgrywek eWinner 1. Ligi Żużlowej zaplanowana została w terminie 3-5 kwietnia.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce Aforti Start Gniezno zmierzy się na własnym torze z Orłem Łódź. Sztab szkoleniowy czerwono-czarnych zaplanował wstępnie spotkania kontrolne.  Gnieźnianie zmierzą się z zespołem z PGE Ekstraligi oraz II ligi.

Pierwszą potyczkę kontrolną zaplanowano na wtorek, 16 marca. Tego dnia do Pierwszej Stolicy Polski przyjedzie Eltrox Włókniarz Częstochowa. Dzień później obie drużyny spotkają się na rewanżu pod Jasną Górą.  Jeśli warunki pogodowe okażą się niesprzyjające to znamy daty rezerwowe – 23 marca mecz w Gnieźnie, dzień później, w środę 24 marca w Częstochowie.  “Będę chciał mieć do dyspozycji całą drużynę na miejscu.” – mówi menadżer gnieźnian, Rafael Wojciechowski. “Oczywiście, chcielibyśmy najpierw potrenować na własnym torze. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Jeśli warunki na miejscu będą sprzyjające to nie planujemy w tym roku zagranicznych treningów. Tor w Gnieźnie po sezonie został właściwie przygotowany na zimę. Przy odpowiedniej pogodzie uda nam się go przygotować do wyjazdu zawodników.” – dodaje.

Drugim sparing-partnerem Aforti Startu będzie drugoligowiec z Poznania. Z drużyną SpecHouse PSŻ prowadzoną przez trenera Piotra Palucha spotkamy się w dniach 26 oraz 27 marca. Pierwsza konfrontacja odbędzie się w Gnieźnie, druga w stolicy Wielkopolski.

Rozegranie spotkań kontrolnych uzależnione jest nie tylko od warunków atmosferycznych, ale również i możliwości regulaminowych. W sezonie 2020 obowiązywał zapis zabraniający organizacji tego typu towarzyskich pojedynków. W przypadku, kiedy będzie on obowiązujący również i w tym roku, to żużlowcy Aforti Start Gniezno odbędą więcej sesji treningowych na torze przy W25.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane