Jesteś tutaj:Sport Kolejna wygrana Pelikana
środa, 17 marca 2021 08:39

Kolejna wygrana Pelikana

  mnopr
Kolejna wygrana Pelikana fot. Maciej Krause / Pelikan Niechanowo

Pelikan Niechanowo w ramach 19 kolejki rozgrywek Red Box Klasy Okręgowej grupy Wielkopolskiej III podejmował "u siebie" zespół Czarnych Brzeźno.

Faworytem spotkania była ekipa trenowana przez Andrzeja Stefańskiego, który to od pierwszej minuty w bój posłał następujący skład: Garczyk, Pawłowski, Białas, Jarzyński, Mazur, Danielewicz, Stefański, Kustra, Buczek, Połatyński(C), Świątnicki.

Zielono - czarni od pierwszych minut chcieli zdominować rywala, co skutecznie im się udawało. Pierwszą 100% okazję miał w 2 minucie Mazur, który chybił z 2 metrów. Po chwili Danielewicz ostrzelał słupek, a po kolejnych kilku minutach akcje Danielewicza i Buczka wykończył Jarzyński i mieliśmy 1:0. Ten sam piłkarz na listę strzelców wpisał się ponownie w 18 minucie, zyskując 2 punkty na koncie Pelikana. Nie trzeba było długo czekać na podwyższenie rezultatu. Danielewicz po indywidualnej akcji podwyższył wynik na 3:0. Zegar wskazywał wówczas dopiero 20 minutę.

Pierwszej zmiany trener Stefański musiał dokonać już w 33 minucie, kiedy urazu nabawił się Jarzyński. W jego miejsce na boisku pojawił się Waluszyński. W 39 minucie ponownie trójkowa akcja Stefański - Buczek - Danielewicz, kiedy ten ostatni podniósł rezultat na 4:0. W przerwie trener dokonał jednej zmiany. Boisko opuścił Mazur a w jego miejsce do gry desygnowany został Kruszlewski.

W drugiej odsłonie przewaga wzrosła już tylko nieznacznie. W 59 minucie trener dokonał dwóch zmian - Kruczyński wszedł za Polatynskiego i Poltaszewski za Świątnickiego. W 67 minucie Pawłowski asystował Poltaszewskiemu i wynik podskoczył do 5:0. Taki rezultat utrzymał się już do końca spotkania - Pelikan dominował i potwierdził swoje aspiracje do awansu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane