Jesteś tutaj:Sport Śmigus-dyngus gnieźnieńskich morsów
poniedziałek, 05 kwietnia 2021 12:40

Śmigus-dyngus gnieźnieńskich morsów

 

W wielkanocny poniedziałek miłośnicy zimnych kąpieli spotkali się razem na Łazienkach, by wspólnie zakończyć sezon morsowania.

Można bez żadnego skrępowania powiedzieć, że tradycja śmigusa-dyngusa stanowi niepisane święto gnieźnieńskich morsów. W końcu woda jest ich żywiołem, a do tego lana prosto z wiadra - tym bardziej. Nic więc dziwnego, że amatorzy mroźnych doznań, którzy w poniedziałkowe południe zebrali się na plaży Jeziora Winiary, byli nastawieni także na wspólne przemoczenie do suchej nitki. 

Pogoda panująca od przedpołudnia na pewno w jakimś stopniu miała wpływ na to, że na Łazienkach pojawiła się tylko grupa naprawdę wytrwałych morsów. Kilku z nich zabrało ze sobą wiadra, by po wspólnym zanurzeniu dla wszystkich, w wodzie została tylko ta gromada, która zdecydowała się wyrównać rachunki za kończący się morsowy sezon. 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Daniel Pyrzanowski środa, 07 kwietnia 2021 10:39 napisane przez Daniel Pyrzanowski

    Brawo. Zacząłem swoją przygodę z morsowaniem tej zimy. Rewelacja. Polecam każdemu.

  • Link do komentarza DAN78 wtorek, 06 kwietnia 2021 11:32 napisane przez DAN78

    Lepiej żeby ci morsi obeszli w koło jeziora i posprzątali bo pełno śmieci leży, a nie moczą tyłki w brudnej wodzie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane