Jesteś tutaj:Sport 90. urodziny Jana Janowiaka, działacza sportowego
środa, 07 kwietnia 2021 14:28

90. urodziny Jana Janowiaka, działacza sportowego

 
Jan Janowiak wznosi toast w trakcie obchodów 100-lecia Stelli w 2015 roku. Jan Janowiak wznosi toast w trakcie obchodów 100-lecia Stelli w 2015 roku. archiwum redakcji

Dziś swoje 90. urodziny obchodzi zasłużony dla środowiska sportowego Gniezna oraz wieloletni działacz klubu Stella - Jan Janowiak. 

Urodzony w 1931 roku w Damasławku, związany jest z Gnieznem od 1934 roku. Jan Janowiak, bo mowa tu o zasłużonym działaczu sportowym klubu Stella, obchodzi dziś swój jubileusz. 90. urodziny to okazja do tego, by przypomnieć iż we wrześniu ubiegłego roku świętowano 75-letnią działalność, a przy tej okazji otrzymał on tytuł honorowego prezesa klubu. Stało się to w 105 roku działalności Stelli na sportowej mapie Gniezna.

Aktywność sportowa Jana Janowiaka rozpoczęła się już w 1945 roku, kiedy to jako junior zaczął występować w Klubie Sportowym Stella Gniezno. Po kontuzji zdecydował się jednak zostać zawodnikiem tenisa stołowego, któremu poświęcił wiele lat. Jego działalność zawodowa związana była z ZPO "Polanex", którą łączył z czynną aktywnością sportową - nie tylko jako zawodnik, reprezentujący fabrykę, ale i miasto. Przy tej okazji dał się poznać także jako organizator wielu różnych wydarzeń, skierowanych również do młodzieży i dzieci, dla których pełnił funkcję szkoleniowca. 

Za swoją wieloletnią działalność Jan Janowiak był honorowany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Honorową "Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego", czy „Odznaką zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”. 

W życiu prywatnym Jan Janowiak od 65 lat jest mężem Kazimiery, a także ojcem, dziadkiem i pradziadkiem. Z tego miejsca przyłączamy się do słów wszystkich działaczy sportowych i samorządowych, życząc dużo zdrowia i już nie 100, ale 200 lat!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane