Jesteś tutaj:Sport Zdobyć Płock po raz trzeci w tym sezonie
czwartek, 15 kwietnia 2021 07:59

Zdobyć Płock po raz trzeci w tym sezonie

  MKS PR

Już dziś swój zaległy mecz rozegra MKS PR URBIS Gniezno. Wiceliderki I ligi kobiet grupy A miały dłuższą przerwę w rozgrywkach. Gnieźnianki wróciły na boisko w ubiegły weekend i pokonały w derbowym pojedynku INNLINE AZS Poznań.

Nieznacznymi faworytkami meczu MMKS Jutrzenka Płock – MKS PR URBIS Gniezno jest zespół z Pierwszej Stolicy Polski. Żółto-czarne zajmują obecnie pozycję wicelidera, ale już z wyraźną stratą do Sambora Tczew, nawet mając na uwadze jedno spotkanie rozegrane mniej. Dotychczas podopieczne trenerów Popka i Solarka zapisały na swoim koncie dziewięć zwycięstw i trzy porażki, co daje łącznie 27 punkty. Z kolei płocczanki zajmują dopiero 5. pozycję i minionej kolejki ligowej nie mogły zaliczyć do udanej. Jutrzenka Płock nadzwyczaj łatwo została ograna w Gdyni przez Arkę 30:20.

Jutrzenka to bardzo solidny przeciwnik na pierwszoligowych parkietach. Od wielu lat rywalizuje już w I lidze. W tym sezonie radzi sobie całkiem dobrze. Płocczanki ograły m.in. oba zespoły SMS-u. Jest to drużyna, która posiada w swoich szeregach takie strzelby jak Agnieszka Jałoszewska – druga w klasyfikacji strzelczyń naszej grupy (87 trafienia) i Emilia Bałdyga, która plasuje się na dziewiętnastym miejscu w rankingu. Dla gnieźnianek najczęściej trafiła jak dotychczas Marta Giszczyńska, która ma w dorobku 77 bramki. Do pierwszej dziesiątki po dwóch słabszych występach powróciła Monika Łęgowska, która była liderką zespołu z Grodu Lecha w Derbach Wielkopolski.

W pierwszym meczu między tymi zespołami wygrały zawodniczki Roberta Popka 31:26, choć jeszcze w 55 minucie gry na tablicy widniał wynik 26-25. To pokazuje, że czwartkowy mecz z pewnością będzie niezwykle wyrównanym i emocjonującym widowiskiem.

Spotkanie pomiędzy MMKS Jutrzenką Płock-MKS PR URBIS Gniezno odbędzie się w czwartek, 15 marca o godz. 19:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane