Jesteś tutaj:Sport Aktywny weekend młodzieży Pelikana Niechanowo
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 07:34

Aktywny weekend młodzieży Pelikana Niechanowo

  mnopr
Aktywny weekend młodzieży Pelikana Niechanowo zdjęcie nadesłane

Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi do rozgrywek ligowych wrócili młodzi piłkarze Akademii Pelikan Niechanowo. 

Pierwszy mecz zagrano z Błękitnymi Owińska. Niemal przez większość spotkania zespół z Niechanowa wyraźnie przeważał i prowadził całą grę. Zawodnicy Zbigniewa Kościańskiego mieli aż 11 sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz ostatecznie tylko 3 wpadły. W drugiej połowie gra się wyrównała, ale mimo to gracze akademii byli bliżej strzelenia bramki.

Niesamowita walka do końca i determinacja spowodowały, że gola zdobyto w doliczonym czasie. Świetnie wybiegany mecz i chęć wygrania zrobiły wynik. Pochwała dla całej drużyny. Spotkanie zakończyło się 4:3 (wynik do przerwy 3:3 - strzelcy Alan Staszkiewicz, Jakub Dąbrowski, Kuba Kubacki, Łukasz Łączyński).

Drugi mecz z już nie przebiegł tak pomyślnie. Wracając po przerwie Orlicy Akademii Pelikan Niechanowo pojechali w teren, by zmierzyć się z silną ekipą AP Champions Poznań. Rywal okazał się mocniejszy w aspekcie technicznym i miał bardzo dobrego bramkarza, który mimo wielu prób nie dał się pokonać. Spotkanie zakończyło się rezultatem 9:1 dla gospodarzy (jedyny strzelec Mateusz Kozanecki).

Ostatnie spotkanie rozegrano z Huraganem Pobiedziska. Do rywalizacji po pauzie wrócili również młodzicy prowadzeni przez Andrzeja Stefańskiego. Przyszło zmierzyć im się z rówieśnikami z Pobiedzisk, gdzie jednak młodzież z Niechanowa przeważała w większości spotkania, czego efektem było prowadzenie po pierwszej połowie 2:1. Druga odsłona meczu to mimo dominacji gol dla gospodarzy. I wraz z końcowym gwizdkiem do protokołu meczowego arbiter zapisał 2:2. Bramki dla Pelikana dwa razy strzelił Welke.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane