Jesteś tutaj:Sport Tymczasowe lodowisko na cztery sezony
czwartek, 29 kwietnia 2021 09:23

Tymczasowe lodowisko na cztery sezony

 

W kolejnych latach odkryte lodowisko ma być lokowane zimą na terenie przy ul. Konikowo. Trwa poszukiwanie firmy, która podejmie się tego zadania.

Zamówienie dotyczy wyłonienia wykonawcy, który w sezonie 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 i 2024/2025 podejmie się zadania, jakim jest ulokowanie tymczasowego lodowiska na terenie rekreacyjnym przy ul. Konikowo. 

Jak wynika z treści zamówienia, powstać ma sztuczne lodowisko o powierzchni minimum 800 metrów kwadratowych, które będzie montowane i demontowane na czas sezonu zimowego - umowa ma obowiązywać od 15 listopada 2021 roku do 15 marca 2025 roku. Obiekt ma być kryty wiatą namiotową, podobnie jak dotychczasowe tymczasowe lodowiska. Obok niego ma powstać niezbędną infrastruktura mieszcząca kasy i przebieralnię. 

Samo lodowisko ma działać przez trzy miesiące i być czynne siedem dni w tygodniu z możliwymi ograniczeniami w okresach świątecznych. W ramach umowy mają być zawarte rabaty dla poszczególnych grup, a także ustalone zostały ceny biletów. Ponadto ma być możliwe wynajmowanie łyżew, ich ostrzenie, kaski dla dzieci, chodziki dla początkujących itp. 

Dla wykonawcy zostały ustalone także warunki utrzymania lodowiska i możliwości niewykonania zamówienia w sytuacji, kiedy nie będą na to pozwalać określone warunki pogodowe.

Łącznie na to zadanie w finansach miejskich zapisano w najbliższych latach 615 tys. złotych, a dodatkowo na zakup niezbędnej energii elektrycznej - 830 tys. złotych.

1 komentarz

  • Link do komentarza Bożena czwartek, 29 kwietnia 2021 12:41 napisane przez Bożena

    Przecież koło tego miejsca rekreacyjnego nie ma miejsc parkingowych. To kolejna szalona lokalizacja dla lodowiska. Czy na Stadionie żużlowym temu lodowisku było źle ? Przecież tam było aż nadto miejsc parkingowych . A tu właściwie jest ich tyle, co kot napłakał .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane