Jesteś tutaj:Sport MKS PR Gniezno wysoko pokonał SMS Zagłębie Lubin
wtorek, 04 maja 2021 07:36

MKS PR Gniezno wysoko pokonał SMS Zagłębie Lubin

  MKS PR
MKS PR Gniezno wysoko pokonał SMS Zagłębie Lubin źródło: Fot. wCzarnymObiektywie

Juniorki młodsze z kolejnym zwycięstwem podczas turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski w Szczecinie. W sobotę młode zawodniczki MKS-u PR Gniezno pokonały SMS Zagłębie Lubin 30:14 (20:6). Najwięcej bramek dla naszej drużyny wywalczyła Julia Nowak, autorka dziesięciu trafień.

Po raz kolejny udany występ zanotowały młode szczypiornistki MKS-u PR Gniezno. Szczególnie w pierwszej połowie gnieźnianki popisały się bardzo dobrą skutecznością rzutową, jak i obronną. W tej drugiej prym wiodła Antonina Cieślak.

W drugiej połowie obie drużyny miały problem ze zdobywaniem bramek, ale dzięki 14-bramkowej zaliczce to ekipa z Gniezna była górą. Ekipa z pierwszej stolicy Polski kontrolowała zmagania i nie pozwoliła rywalkom na zmniejszenie przewagi. Mecz zakończył się rezultatem 30:14 na korzyść podopiecznych trenera Roberta Popka.

Wygrywając z lubiniankami, nasza ekipa wykonała ogromny krok w stronę awansu do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek. Ostatnie spotkanie MKS PR Gniezno zagra w niedzielę o godzinie 12:00. Rywalem będzie gospodarz imprezy – MKS Kusy Szczecin. Po tym starciu dowiemy się, na którym miejscu gnieźnianki zakończą weekendowe zmagania.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk (bez wyjścia), Draheim (1), Łachowska (3), Nowak (10), Schlabs (3), Wabińska (6), K. Stręk (bez wyjścia), Brząkała (2), Piotrowska (bez wyjścia), Śmigowska, Szymańska, Musiał (3), Tanaś (2), Skoczeń.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane