Jesteś tutaj:Sport Tytan Gniezno zaczyna wiosnę dwukrotnie na podium
środa, 05 maja 2021 07:42

Tytan Gniezno zaczyna wiosnę dwukrotnie na podium

  mn

Bardzo mocno rozpoczęli rundę wiosenną gnieźnieńscy rugbyści, którzy w miniony weekend wygrali turniej w Gnieźnie, a trzy tygodnie wcześniej ulegli w finale w Pruszczu Gdańskim Posnanii Poznań. Dzięki tym dwóm występom Tytani awansowali na czwarte miejsce w klasyfikacji Polskiej Ligi Rugby 7. A wiosna dopiero się rozpoczęła.

27 marca gnieźnianie rozpoczęli rundę wiosenną Polskiej Ligi Rugby 7 turniejem w Pruszczu Gdańskim, gdzie w fazie grupowej przyszło im się zmierzyć z Klubem Rugby Poznań oraz Ciechanem Ciechanów. W spotkaniu z rywalami ze stolicy Wielkopolski gnieźnianie wygrali 47:0, natomiast klub z Mazowsza pokonali 45:7. W półfinale na Tytanów czekał Rugby Klub Unisław, od którego okazali się być lepsi w stosunku 31:7. W finale na gnieźnieńskich rugbystów czekała najlepsza ekipa ostatnich kilku sezonów w rugby olimpijskim w Polsce - Posnania Poznań. Tym razem Tytan uległ Posnanii 0:28, a z Pruszcza Gdańskiego wywiózł drugie miejsce i 18 punktów do klasyfikacji generalnej PLR7. Po tym turnieju Tytan Gniezno plasował się na 7 miejscu w “generalce”.

Na kolejne zawody gnieźnianie byli zmuszeni czekać aż trzy tygodnie po tym jak w ostatniej chwili w związku z pandemią Covid-19 odwołany został turniej w Poznaniu. W minioną niedzielę, 18 kwietnia, Tytanom przyszło rywalizować na stadionie przy ul. Strumykowej. Do Gniezna zawitały kluby z Pruszcza Gdańskiego, Poznania i Wąbrzeźna. W tej sytuacji turniej został rozegrany w formule “każdy z każdym”, a Tytani zwyciężyli wszystkich rywali i wygrali zawody dopisując sobie 20 punktów do klasyfikacji generalnej PLR7 i awansując na 4 miejsce w lidze. W Gnieźnie Tytani pokonali: KR Poznań 33:7, Wilkołaki z Wąbrzeźna 61:0 oraz Czarnych Pruszcz Gdański 47:7. 

W obu turniejach GKR Tytan Gniezno reprezentowali: Bakowski Łukasz, Bednarski Maciej, Bosiacki Robert, Graczyk Sebastian, Kobeszko Eryk, Kosmaczewski Leszek, Kropski Michał, Niepsuj Wojciech, Popek Patryk,  Przybylski Aleksander, Tavengwa Kelvin, Włodarski Maciej i Zamiara Dawid. Bardzo dobrze spisali się debiutujący w barwach Tytana Wojciech Niepsuj oraz Dawid Zamiara. Zdecydowanie obiecujący powrót do rozgrywek zaliczył Eryk Kobeszko. 

Przypominamy, że rekrutacja do drużyn gnieźnieńskich Tytanów trwa cały czas. Informacje dotyczące terminów treningów znajdują się na Facebooku i Instagramie Tytana. Tam również prosimy kierować wszystkie pytania - facebook.com/TytanGniezno i profil na Instagramie @tytan7s. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane