Jesteś tutaj:Sport Bieg Europejski odbędzie się wokół Jeziora Winiary
środa, 12 maja 2021 11:58

Bieg Europejski odbędzie się wokół Jeziora Winiary

 
Bieg Europejski odbędzie się wokół Jeziora Winiary źródło: Google Street View

W bardzo nietypowej formie odbędzie się tegoroczna, osiemnasta edycja Biegu Europejskiego. Pod koniec maja biegacze wyruszą na trasie wokół Jeziora Winiary.

W środowe południe organizatorzy XVIII Biegu Europejskiego poinformowali o trasie tegorocznych zawodów, które odbędą się w dniach 29-30 maja br. 

- W związku z tym, że wytyczne związane z pandemią COVID-19 uniemożliwiają nam przeprowadzenie Biegu Europejskiego ulicami Gniezna postanowiliśmy wprowadzić na czas pandemii nową formułę - poinformowali organizatorzy.

Zawody odbędą się na trasie wokół Jeziora Winiary w wymiarze czterch pętli wokół akwenu (każda ma 2,5 km długości). Start i meta znajdować się będą w rejonie plaży. Początek zawodów wyznaczono na sobotę 29 maja godzinę 10, a koniec na niedzielę 30 maja o godzinie 18. 

- Bieg odbędzie się w formule Open Track, polegającej tym, że każdy uczestnik będzie mógł sam wybrać kiedy chce rozpocząć swój bieg w/w ramach czasowych. Pomiar będzie prowadzony bez przerwy również w godzinach nocnych. Dzięki temu unikniemy nadmiernego zgęszczenia zawodników w jednym czasie. Jeżeli, uczestnik z różnych względów nie będzie mógł dotrzeć do nas i przebiec wyznaczoną trasę XVIII BE w terminie 29.05-30.05.2021 r. będzie mógł pobiec w dowolnym miejscu do 13.06.2021r. na dowolnej 10-cio kilometrowej trasie i zarejestrować ślad GPS swojego biegu w wynikach. Dla wyników uzyskanych na innej trasie niż wyznaczona przez organizatora będzie prowadzona odrębna klasyfikacja i nie będą brane one pod uwagę przy nagradzaniu zwycięzców poszczególnych klasyfikacji - czytamy w regulaminie zawodów. 

Regulamin zawodów został już zaktualizowany i jest dostępny na stronie zapisów - obecnie zarejestrowanych jest już ponad 1100 biegaczy.

1 komentarz

  • Link do komentarza Maximus czwartek, 13 maja 2021 07:39 napisane przez Maximus

    Czy chodnik wokół tego jeziora zostanie jeszcze przed biegiem naprawiony. Przecież w wielu miejscach jest na tyle nierówny, że nie jeden biegacz się tam zahaczy i przewróci!!

    Czy ktoś to uwzględnił zamawiając ilość karetek muszących czekać w pogotowiu na wypadki gnających biegaczy ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane