Jesteś tutaj:Sport Bieg Europejski wokół Jeziora Winiary już w ten weekend
czwartek, 27 maja 2021 16:10

Bieg Europejski wokół Jeziora Winiary już w ten weekend

 

W sobotę i niedzielę osoby zmierzające nad Jezioro Winiary będą musiały się mieć na baczności - wokół akwenu wytyczona została trasa tegorocznej edycji Biegu Europejskiego.

W sobotę i niedziele 29 i 30 maja 2021 r. nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie odbędzie się XVIII edycja Biegu Europejskiego. W tym roku państwem, który przyświeca idei zmagań dystansowych, przyświecają Węgry. 

Ostatni rok związany z pandemią Covid -19 to wiele  odwołanych biegów. W tym trudnym dla wszystkich czasie organizatorzy Biegu Europejskiego postanowili wyjątkowo zmienić formułę tego wydarzenia. Zawody na zasadzie „open track” to swoista nowość podczas gnieźnieńskich biegów, które zorganizowane są w ten sposób, by sprostać wszystkim obostrzeniom. 

Zachowane będą limity osób startujących w tej samej godzinie. W biegu zawodnicy będą uczestniczyć o dowolnej porze, zarówno w dzień jak i w nocy, co pozwoli uniknąć tłoczenia się zawodników na starcie - ten znajdzie się na plaży popularnych "Łazienek". Po odebraniu numeru startowego w biurze zawodów (hala widowiskowo-sportowa), z zamieszczonym chipem rejestrującym czas, trasę będzie można pokonać od soboty godz. 10:00 do niedzieli godz. 18:00. Zawodnicy przebiegną cztery okrążenia dookoła Łazienek, czyli trasę 10 kilometrów.

Zapisy na Bieg Europejski trwały do 22 maja, ale dla osób, które nie zdążyły tego zrobić w terminie, przewidziano kilkadziesiąt wolnych miejsc. Każdy uczestnik wraz z pakietem startowym otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal. 

Nie zapomniano także o najmłodszych, w niedzielę 30 maja o godz. 14:30 dla dziewczynek i 15:00 dla chłopców na boisku hokejowym przy hali GOSiR odbędzie się Bieg Przedszkolaka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane