Jesteś tutaj:Sport Północ-Południe w Krośnie – dwóch gnieźnian w obsadzie
poniedziałek, 19 lipca 2021 08:05

Północ-Południe w Krośnie – dwóch gnieźnian w obsadzie

  mn

Znamy już składy drużyn na żużlowy mecz Północ vs Południe o puchar Fundacji PZM, który odbędzie się 24 lipca 2021 r. o godzinie 16.30 na stadionie miejskim w Krośnie przy ul. Legionów 1.

Wyboru dokonali trenerzy obu zespołów – Adam Skórnicki (Pólnoc, Orzeł Łódź) oraz Ireneusz Kwieciński (Południe, Cellfast Wilki Krosno). Na mecz zapraszają Polski Związek Motorowy, Wilki Krosno SA oraz Speedwayevents.pl. Bilety w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Składy drużyn są oparte o zawodników klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łódzi. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Krosna, Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika i Tarnowa. Drużyny wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16; jest za to żużlowiec U-24). Powołano też zawodników oczekujących, którzy pojawią się w Krośnie tylko na wypadek usprawiedliwionej nieobecności któregoś z żużlowców z podstawowego składu (na zasadzie obcokrajowiec za obcokrajowca, krajowy senior za krajowego seniora, junior za juniora, U-24 za U-24).

Trenerzy musieli uwzględnić w składzie przedstawiciela każdego klubu, przy czym jeden zespół może reprezentować maksymalnie dwóch zawodników. Skórnicki i Kwieciński mieli dość trudne zadanie także z tego powodu, że w tym samym dniu co Północ vs Południe odbędą się w Macon Mistrzostwa Europy Par, w których weźmie udział kilku czołowych żużlowców eWinner 1. Ligi. Niemniej przygotowane przez szkoleniowców zestawienia i tak są mocne.

Składy drużyn na mecz Północ vs Południe

Północ
1. Wiktor Kułakow (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Frederik Jakobsen (Aforti Start Gniezno)
3. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno)
4. Marcin Nowak (Orzeł Łódź)
5. Wadim Tarasienko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
6. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
7. Mateusz Dul (Orzeł Łódź)
Trener: Adam Skórnicki (Orzeł Łódź)

Zawodnicy oczekujący: Timo Lahti (obcokrajowiec, Aforti Start Gniezno), Daniel Jeleniewski (senior, Abramczyk Polonia Bydgoszcz), Alan Szczotka (junior, Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Luke Becker (u24, Orzeł Łódź) 

Południe
9. Patrick Hansen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
10. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno)
11. Patryk Wojduło (Cellfast Wilki Krosno)
12. Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
13. Rohan Tungate (Unia Tarnów)
14. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów)
15. Dawid Rempała (Unia Tarnów)
Trener: Ireneusz Kwieciński (Cellfast Wilki Krosno)

Zawodnicy oczekujący: Oliver Berntzon (obcokrajowiec, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski), Ernest Koza (senior, Unia Tarnów), Bartosz Curzytek (junior, Cellfast Wilki Krosno), Wiktor Trofimow (u24, ROW Rybnik)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane