poniedziałek, 02 sierpnia 2021 16:09

Szósta edycja Weekendu Grajków Ulicznych przeszła do historii

  mn
Szósta edycja Weekendu Grajków Ulicznych przeszła do historii zdjęcie nadesłane

Muzyka w różnych częściach centrum Pierwszej Stolicy. Grajkowie, których rozpierała energia, niesamowite reakcje przechodniów i piękne brzmienia. Tak można podsumować kolejną już edycję Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze”, która odbywała się w Gnieźnie na przełomie lipca i sierpnia.

To już szósty raz, kiedy w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego* pojawili się w Gnieźnie Muzycy ulicy. Można śmiało rzec, że to tradycja, którą tym razem wzbogaciła nowość w programie – wieczór Lokalnych Szarpidrutów.

W piątkowy wieczór na dziedzińcu Starego Ratusza, publiczność miała okazję posłuchać Dominiki & Damiana, Disco Pogo oraz KAJONa. Z kolei w sobotę i w niedzielę, najważniejsze ulice w centrum Miasta wypełnili swoimi brzmieniami Grajkowie, których spotkać można było na deptaku przy ulicach Chrobrego i Rzeźnickiej, na skwerze im. Rabskiego, przy Pomniku św. Wojciecha oraz na Tumskiej.

Każdy dzień kończył natomiast występ Muzyków na Kameralnej Scenie KFA na gnieźnieńskim Rynku. Wśród wykonawców tegorocznej edycji znaleźli się: Janusz „Cybul” Skwira, The Braders, Michał Pilas & Buchu, Tomasz Krzemiński, Wojtek Szymański, Marne Grosze, Mateusz Żerek, Kolektyw Fala, Kapela Ślymoki, Kapela Hanki Wójciak, Gosia Namiot & Marcelina Murawska, Czech & Głowacki Duo, Dizzy Boyz Brass Band, Niesamowita Sprawa, Maks Łapiński, Lucas Laufen, BiFF oraz oczywiście Pan Walizka, czyli Jarosław Mikołajczyk – bo to on i Piotr Wiśniewski zainicjowali sześć lat temu to wyjątkowe wydarzenie. Po tak dobrym odbiorze tegorocznej edycji, organizatorzy mówią zatem „do zobaczenia za rok”.

*Więcej o Królewskim Festiwalu Artystycznym na stronie kfa.Gniezno.eu.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane