Jesteś tutaj:Sport Baseny letnie już otwarte. W tym roku będą bezpłatne
wtorek, 03 sierpnia 2021 08:51

Baseny letnie już otwarte. W tym roku będą bezpłatne

  UM
Baseny letnie już otwarte. W tym roku będą bezpłatne źródło: UM

Baseny letnie na os. Ustronie są już otwarte dla mieszkańców. Z powodu opóźnienia związanego z ich inauguracją, w tym sezonie letnim będzie można z nich korzystać bezpłatnie.

Na początku sierpnia, a nie jak deklarował wykonawca w lipcu, został otwarty kompleks basenów zewnętrznych na osiedlu Ustronie w Gnieźnie. Inwestycja obejmowała budowę i uruchomienie kompleksu letniego składającego się z trzech basenów, zbudowanych na powierzchni, zjeżdżalni wodnej ze ślizgiem tubowym oraz ślizgiem podwójnym, wykonania hamowni oraz instalacji uzdatniania wody basenowej. Powstała także infrastruktura towarzysząca z szatniami i sanitariatami.

Koszt budowy to 3 mln 360 tys. zł. W tym sezonie letnim korzystanie z kompleksu będzie bezpłatne, w przyszłym roku będą obowiązywały ceny ustalone przez Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obecnie, zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi, z basenów może korzystać maksymalnie 195 osób (czyli 75 % możliwego obłożenia). Obiekt będzie otwarty w godzinach od 10 do 20.

Umowa na budowę basenów odkrytych przy ul. Spokojnej została podpisana z firmą AS Produkt z Małej Nieszawki koło Torunia jeszcze w grudniu 2020 r. Sama inwestycja rozpoczęła się jednak znacznie później niż wynikało to z przedstawionego przez Wykonawcę harmonogramu, bo dopiero w marcu a nie, jak założyła firma AS Product, w lutym 2021. Wykonawca powstałe opóźnienie tłumaczył złymi warunkami pogodowymi. Przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy, przełożyło się bezpośrednio na termin zakończenia wszelkich prac. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia robót, wykonawca wielokrotnie zmieniał deklarację dotyczącą terminu zakończenia inwestycji, początkowo wskazywał finał robót na koniec maja, później koniec czerwca, następnie połowę lipca, a ostatecznie początek sierpnia. Za powstałe opóźnienia Miasto Gniezno będzie dochodzić kar umownych.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Marek Z. wtorek, 03 sierpnia 2021 11:11 napisane przez Marek Z.

  Ilu będzie ratowników wodnych? Bo baseny będą czynne codziennie aż osiem godzin . I będą czynne w każą sobotę i w każdą niedzielę. A także w święta !

 • Link do komentarza pływak wtorek, 03 sierpnia 2021 11:08 napisane przez pływak

  Baseny czy basen? No i ważne, ze na koniec lata są otwarte, ale czy woda się w nich nagrzeje, bo przecież i słońce jest krócej i zimno zawitało do Gniezna? No, ale plan wykonany, bo nikt nie obiecał, ze woda będzie w nich ciepła?

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 03 sierpnia 2021 09:33 napisane przez rezigiusz

  To one mają być PŁATNE ??? Kużwa miały kosztować około 1 mln 800 tys pierwotnie kosztowały ponad 3 mln 300 tyś to teraz "gawiedz" musi się zrzucić aby koszta się zwróciły

  I tak oto wymyślono nowy "podatek" dla mieszkańców. Rewelacja

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane