Jesteś tutaj:Sport Od niedzieli trwać będą w Gnieźnie hokejowe Mistrzostwa Europy
piątek, 13 sierpnia 2021 14:38

Od niedzieli trwać będą w Gnieźnie hokejowe Mistrzostwa Europy

  PZHT
Od niedzieli trwać będą w Gnieźnie hokejowe Mistrzostwa Europy źródło: PZHT

W niedzielę 15 sierpnia w Gnieźnie rozpoczną się Mistrzostwa Europy gr. B – EuroHockey Championship II. W spotkaniu otwarcia Polska zagra z Irlandią. Początek o godz. 20:00.

Od 15 do 21 sierpnia w Gnieźnie odbędzie się prawdziwe święto hokeja na trawie. W pierwszej stolicy Polski zagra osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy – „A” i „B”. W tej pierwszej zagrają – Chorwaci, Irlandczycy, Włosi oraz Polacy, a w drugiej – Austriacy, Szkoci, Szwajcarzy oraz Ukraińcy.

Jak to zwykle w turniejach hokeja na trawie bywa, dwie pierwsze ekipy z każdej grupy awansują do półfinałów, gdzie zmierzą się w systemie „na krzyż” – pierwsza drużyna z grupy „A” zagra z drugą z grupy „B” i odwrotnie. Z kolei dwie ostatnie zagrają w grupie spadkowej.

Reprezentacja Polski wystąpi w meczu otwarcia w niedzielę (15 sierpnia) o godz. 20:00. Biało-czerwoni zmierzą się z Irlandczykami. Potem w we wtorek zmierzymy się z Chorwacją, a w środę z Włochami.

- To dobrze, że na początek zagramy z faworytem turnieju. Te pierwsze mecze wprowadzają nas na ten poziom hokeja europejskiego. Irlandczycy to wysoka półka - byli o krok od gry na Igrzyskach Olimpijskich. Irlandia będzie bardzo mocnym przeciwnikiem i na pewno wskaże nasze deficyty - mówi selekcjoner Dariusz Rachwalski.

Areną zmagań będzie stadion im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie. To jeden z najlepszych obiektów w naszym kraju. W 2015 roku boisko zostało oddane do użytku po modernizacji – wymianie nawierzchni. Ze względu na epidemię koronawirusa, impreza będzie w całości biletowana – wejściówki można nabywać na https://bilety.eurohockeygniezno.pl

4 komentarzy

 • Link do komentarza student. niedziela, 15 sierpnia 2021 13:21 napisane przez student.

  A w jakich godzinach będą rozgrywane te mecze w hokeja na trawie ? Czy dla młodzieży będą bilety ulgowe ? A jeżeli będą to w jakiej cenie one będą ?

 • Link do komentarza Rom sobota, 14 sierpnia 2021 11:26 napisane przez Rom

  Szukam informacji dotyczącej transmisji meczy w Internecie, bo w tv pewnie nie będzie. Jeśli tak, to gdzie ich szukać?

 • Link do komentarza Wyborca sobota, 14 sierpnia 2021 09:09 napisane przez Wyborca

  Przywiozą deltę do Gniezna. A było tak dobrze.

 • Link do komentarza kibolo piątek, 13 sierpnia 2021 18:14 napisane przez kibolo

  Pora rozgrywania meczy sprzyja popularyzacji hokeja wśród dzieci i młodzieży.Brawo Wy!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane