Jesteś tutaj:Sport Baseny letnie zakończyły sezon
poniedziałek, 13 września 2021 10:37

Baseny letnie zakończyły sezon

  mnopr
Baseny letnie zakończyły sezon źródło: UM

Nowy obiekt rekreacyjny, powstały przy ul. Spokojnej, przez ponad miesiąc funkcjonowania odwiedziło ponad 9 tys. osób.

3 sierpnia otwarte zostały letnie baseny przy ul. Spokojnej. Stało się to miesiąc po planowanym terminie, gdyż występowały problemy z głównym wykonawcą i ostatecznym zakończeniem inwestycji. Pomimo tego, wkrótce po otwarciu z możliwości kąpieli i wypoczynku na tym terenie skorzystało ponad 9 tys. osób. To sporo, biorąc pod uwagę, że ograniczenia pandemiczne pozwoliły wypełnić nowy obiekt przy ulicy Spokojnej jedynie w 75%, a także na dość chłodną aurę, jaka panowała w tym czasie.

- W pogodne dni notowaliśmy na obiekcie obecność około tysiąca osób. Kiedy nie było pogody wówczas frekwencja spadała, ale zawsze ktoś korzystał z kąpieli. Dopiero załamanie pogody spowodowało, że na basenach nie było nikogo. Na tym polega urok odkrytych basenów - mówił Jacek Mańkowski Dyrektor GOSiR-u, odpowiedzialnego za obsługę tego obiektu.

Na basenach otwartych w Gnieźnie, bez obostrzeń pandemicznych, w jednej chwili może przebywać do 260 osób. Na terenie obiektu zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie dwóch hal sportowych, znajdują się trzy niecki basenowe, zjeżdżalnia dla dzieci, pomieszczenia sanitarne, szatnie, a nawet punkt gastronomiczny. W tym roku ze względu na problemy z głównym wykonawcą i opóźnienie z uruchomienie basenów wstęp był darmowy. Jak zapewnia GOSiR, w przyszłym roku można spodziewać się odpłatności "w granicach rozsądku".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane