Jesteś tutaj:Sport Tytan Gniezno wygrywa kolejny turniej Polskiej Ligi Rugby 7!
czwartek, 21 października 2021 07:50

Tytan Gniezno wygrywa kolejny turniej Polskiej Ligi Rugby 7!

  GKR Tytan Gniezno

W niedzielę, 17 października, na obiekcie AZS AWF Warszawa odbył się III Turniej Polskiej Ligi Rugby 7.

W stolicy zagrało w sumie 6 klubów, które zostały podzielone na 2 grupy, po 3 zespoły w każdej. W grupie A z Tytanem Gniezno rywalizowały Rugby Biesal oraz Mazovia Mińsk Mazowiecki. W grupie B spotkały się: Rugby Wrocław, AZS AWF Warszawa i Ciechan Ciechanów.

Tytan Gniezno rozpoczął turniej od 2 zwycięstw w meczach grupowych, nie tracąc przy tym ani jednego punktu. Z drużyną Rugby Biesal Tytani wygrali 59:0, a następnie pokonali Mazovię Mińsk Mazowiecki 41:0. Jako zwycięzca grupy w półfinale rywalizowali z gospodarzami, którzy ukończyli fazę grupową na miejscu drugim. Był to jedyny mecz gnieźnian, w którymi stracili przyłożenia. Po zwycięstwie 35:10 gnieźnieńscy rugbyści awansowali do finału, gdzie czekała na nich drużyna ze stolicy Dolnego Śląska. Finał przebiegł jednak w całości pod dyktando rugbbystów z pierwszej stolicy Polski, którzy ostatecznie zwyciężyli 52:0. Trzecie miejsce wywalczyli gospodarze po zwycięstwie 19:5 z Rugby Biesal. Natomiast 5 miejsce w turnieju zajęła Mazovia Mińsk Mazowiecki, która dwukrotnie była mocniejsza od Ciechana - raz 17:10, a drugi raz 27:0.

Fantastyczny turniej, bardzo dobre zawody całej drużyny. Zdecydowanie cieszy nas fakt utrzymania czystego konta w aż 3 niedzielnych spotkaniach. Realizowaliśmy cele treningowe, staraliśmy się wypełnić jak najwięcej założeń taktycznych. Cała drużyna zasłużyła na ten puchar. Ze względu na dużą liczbę turniejów w krótkim czasie trener cały czas robi przetasowania w składzie i testuje różnych zawodników na różnych pozycjach. Jednak skoro wygrywamy to takie działania mogą jedynie cieszyć. Złapaliśmy wiatr w żagle i nie zamierzamy zawijać do portu. Było Mazowsze, czas na Kujawy. Unisław? Jesteśmy gotowi! - podsumował występ Tytanów w Warszawie w kilku żołnierskich słowach kapitan drużyny Patryk Popek.

Już w tę niedzielę, 24 października, gnieźnianie udadzą się na IV turniej PLR7 do Unisławia. Tymczasem wszystkich, którzy chcieliby spróbować rugby serdecznie zapraszamy na treningi! Po dokładne terminy oraz więcej szczegółów serdecznie zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku - Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno oraz na klubowy Instagram - tytan7s. Do zobaczenia!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane