Jesteś tutaj:Sport Stado Ogierów obchodziło Hubertusa
sobota, 23 października 2021 14:21

Stado Ogierów obchodziło Hubertusa

 

W sobotnie południe jeźdźcy z powiatu gnieźnieńskiego, a także spoza naszego regionu, uczestniczyli w corocznych obchodach dnia św. Huberta.

Tradycyjnie w drugiej połowie października miłośnicy koni mieli okazję do udziału w Hubertusie - święcie jeźdźców. Tym razem gnieźnieńskie Stado Ogierów zorganizowało wydarzenie, które rozpoczęło się od zbiórki na terenie hipodromu przy ul. Kłeckoskiej. Tam wszystkich powitali przedstawiciele Gospodarstwa Rolno-Hodowlanego w Żydowie oraz organizatorzy wydarzenia.  Jednego z kilku, jakie w tym roku zostały zorganizowane i były jednocześnie "bardziej" otwarte dla mieszkańców powiatu.

- Od pewnego czasu Stado Ogierów otwarte jest na społeczność gnieźnieńską, na pasjonatów i miłośników koni. Dajemy szansę, poprzez pryzmat tegorocznych wydarzeń, na to by każdy mógł uczestniczyć bezpośrednio podczas zawodów jeździeckich lub innych imprez, czy jako obserwator. Cieszymy się, że w tym roku przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa mogliśmy podjąć działania remontowo budowlane w naszym Stadzie Ogierów i to jest początek tego, co będzie miało swoją puentę w przyszłym roku - mówiła Małgorzata Sikorska-Pietrzak, prezes GRH Żydowo. 

Po rozpoczęciu wydarzenia, odbyły się zawody ze skokami przez przeszkody - najpierw na terenie hipodromu, a następnie wszyscy widzowie udali się samochodami lub bryczkami na pola przy ul. Górnej, około 2 kilometry od Stada Ogierów. Tam na wszystkich czekały kolejne zmagania oraz gonitwa za listem, a po jeździeckich wyczynach także ciepły posiłek. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Uczestnik wtorek, 26 października 2021 17:56 napisane przez Uczestnik

  Po rozpoczęciu nie odbyły się zawody - rozpoczął się Bieg Św. Huberta zakończony tradycyjną gonitwą za "lisem". Zawody jeździeckie odbywają się w takich kategoriach jak między innymi ujeżdżenie czy skoki - na trasie biegu, ustawiono przeszkody terenowe, które mogli pokonywać uczestnicy. Podczas wydarzenia jakim jest ,,Hubertus" jedynym elementem związanym z rywalizacją jest gonitwa.

 • Link do komentarza Zbig niedziela, 24 października 2021 11:05 napisane przez Zbig

  A kto stoi na czele wydawania pieniędzy publicznych przez spółki skarbu państwa? Tyle się mówi o nepotyzmie... Na czele stada nie stoi przypadkiem Pani, która startowała w wyborach z Pisu do województwa wciśnięta na prezesa przez matkę partie. Ile zarabia?

 • Link do komentarza jot niedziela, 24 października 2021 10:31 napisane przez jot

  Widać od pewnego czasu, że Stado Ogierów odżyło i się otwiera na mieszkańców. Po latach robienia imprez dla siebie widać pozytywne zmiany. Mam nadzieję, że gnieźnianie też się do nich przekonają i będą je tłumnie odwiedzać, tak jak to było wiele, wiele lat temu. Trzeba tylko pomyśleć o logistyce i reklamie.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 23 października 2021 15:21 napisane przez Mieszkaniec

  Pięknie to wygląda, ładne zdjęcia. Podziwiam

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane