Jesteś tutaj:Sport W Gnieźnie odbyły się mistrzostwa w capoeira dla dzieci i młodzieży
wtorek, 11 stycznia 2022 08:02

W Gnieźnie odbyły się mistrzostwa w capoeira dla dzieci i młodzieży

  mnopr
W Gnieźnie odbyły się mistrzostwa w capoeira dla dzieci i młodzieży zdjęcie nadesłane

W minioną sobotę 9 stycznia w hali sportowej GOSiR odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Capoeira dla dzieci i młodzieży. Na te zawody zjechali się najlepsi młodzi zawodnicy i ich trenerzy z całej Polski.

Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników. Momentami atmosfera była naprawdę bardzo gorąca, a rywalizacja pomiędzy uczestnikami bardzo zawzięta. Zmagania odbywały się na macie o wymiarach 5 na 5 metrów, a każda runda trwała 45 sekund. W jej ramach zawodnicy musieli wykazać się sprytem znajomościami technik i sprawnością fizyczną.

Zawady zostały zorganizowane przez Centrum Capoeira Gniezno Krzszystof Moszyk, przy współpracy z Urzędem Miasta i oraz GOSiR-em.. Wydarzenie trwało aż 3 dni, prócz samych zawodów odbywały się też szkolenia i seminaria dla dorosłych uczestników - wszyscy trenowali w małych grupach z podziałem na stopień zaawansowania oraz na osobnych salach.

Warto wspomnieć, że sędziowie zawodów jak i trenerzy prowadzący seminaria, to rodowici brazylijscy mistrzowie, którzy zjechali do Grodu Lecha na specjalne zaproszenie  trenera Krzysztofa Moszyka.

Dzięki sponsorom młodzi zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz, bony pieniężne do wykorzystanie w sklepie sportowym Decathlon. Cała impreza się odbyła dzięki przy wsparciu lokalnych firm: PEC, Sphinx, PWiK, Urbis, Szymański Fitness, Copypoint, Sportmed, MPK, Primasorti, Bovelli Bedding, Linki Gniezno. 

Najlepszymi zawodnikami okazali się podopieczni trenera C. Mestre Cajuero Krzysztofa Moszczyka z Gniezna, zdobywając wszystkie pierwsze miejsca na podium, oraz prawie wszystkie pozostałe 

KAT I 3-5lat
1.Lena Słomeniuk - GNIEZNO

KAT II  6-8lat
1.Emilia Matuszewska - GNIEZNO
2.Julian Fatla - GNIEZNO
3.Amelia Michalak - GNIEZNO

KAT III 9-10 lat
1.Angelika Wieczorkowska - GNIEZNO
2.Cichocka Dagmara - WARSZWA 3.
Adam Ryś - JAWORZNO

KAT IV 11-13lat
1.Marcel Kaźmierczak - GNIEZNO
2. Hanna Sosna - GNIEZNO
3. Lena Frankowska - GNIEZNO

KAT V 14-16lat
1.Adrian Andrzejewski - GNIEZNO
2.Tomasz Chrostek -  JAWORZNO
3.Hanna Rojewska  - GNIEZNO

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane