Jesteś tutaj:Sport Pobiegną z Gniezna do Ambasady Ukrainy w Warszawie
poniedziałek, 28 marca 2022 16:11

Pobiegną z Gniezna do Ambasady Ukrainy w Warszawie

  mnopr
Pobiegną z Gniezna do Ambasady Ukrainy w Warszawie archiwum redakcji

Najpierw biegli, by wesprzeć fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, teraz skupiają się na wsparciu ukraińskich dzieci. Gnieźnieńscy sportowcy przebiegną setki kilometrów, aby zebrać wspomóc najmłodszym, którzy uciekli przed bombami. 

Już 1. kwietnia z gnieźnieńskiego Rynku ruszy trzydniowa niebieska - żółta sztafeta. Fundacja Młodzi w Uzależnieniu pod kierownictwem Henryka Januchowskiego nie pozostaje obojętna na ludzką krzywdę. 

- W piątek o godz. 10.00 startujemy z gnieźnieńskiego rynku, aby około 17.00, aby przez Czerniejewo i Pobiedziska dobiec do Poznania nad jezioro Malta, gdzie zapraszamy do przywitania biegaczy, wspólnego obiegnięcia jeziora. Zapraszamy każdego chętnego! Potem przez Siedlec dotrzemy do Wrześni i Witkowa, gdzie wyruszymy już przez wiele miast i pięknych wsi do Warszawy. W trakcie biegu, sportowi wolontariusze zaopatrzeni będą w puszki do których trwać będzie zbiórka pieniędzy. Zostaną przeznaczone na pomoc najmłodszym zza wschodniej krainy. Meta sztafety znajdzie się w Warszawie przed Ambasadą Ukrainy przy Alejach Szucha - informuje Henryk Jaunchowski.

Trzy dni biegu, 387 kilometrów do pokonania. Czy biegacze zostaną powitani tak samo ciepło jak w styczniu? - Taką mamy nadzieję.

Sportowców z Pierwszej Stolicy Polski już można wesprzeć finansowo. Zbiórka będzie otwarta do końca kwietnia! https://bit.ly/3ILdhXz 

Uwaga! Nadal prowadzony jest nabór biegaczy a także wolontariuszy którzy będą zbierać do skarbonek, którzy są chętni dołączyć do naszej akcji pomocnej. Czujesz się na siłach i chcesz pomóc? Zadzwoń! 604758993.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane