Jesteś tutaj:Sport Witkowo zorganizuje Galę MMA. Odbędzie się pod gołym niebem
środa, 08 czerwca 2022 07:49

Witkowo zorganizuje Galę MMA. Odbędzie się pod gołym niebem

  mn
Witkowo zorganizuje Galę MMA. Odbędzie się pod gołym niebem zdjęcie nadesłane

Już za kilka dni w ramach tegorocznych Dni Witkowa odbędzie się gala MMA. Wydarzenie będzie na pewno wyjątkowe w swojej formie.

Machina organizacyjna dotycząca Gali MMA w Witkowie ruszyła już pod koniec minionego roku wraz z rozpoczęciem rozmów na linii Klub Sportowy „MMA Witkowo – Władze Witkowa. Efektem spotkań Łukasza Bosackiego - Prezesa oraz Trenera z Marianem Gadzińskim – Burmistrzem Gminy i Miasta w Witkowie oraz Radnymi Rady Miejskiej było podjęcie decyzji o organizacji tego wydarzenia na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Gala z okazji przypadającego w tym roku dziesięciolecia Klubu MMA Witkowo odbędzie się 18 czerwca w ramach Dni Witkowa (18-19 czerwca).

- Od dekady Klub Sportowy MMA Witkowo odgrywa bardzo ważną rolę na sportowej mapie Gminy Witkowo. Dba o rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również z powodzeniem promuje naszą społeczność na wielu arenach w całej Polsce. Dlatego cieszę się z propozycji Prezesa i Trenera klubu Pana Łukasza Bosackiego, który wyszedł z inicjatywą organizacji Gali MMA i to właśnie w Witkowie, czyli miejscu, w którym powstał i funkcjonuje klub. Dzięki przychylności Radnych Rady Miejskiej, którzy dali zielone światło temu wydarzeniu, podjęliśmy decyzję o tym, aby Gala odbyła się na Stadionie Miejskim w ramach pierwszego dnia tegorocznych Dni Witkowa. Mamy nadzieję, że lokalizacja, pora dnia, a także oprawa zawodów okaże się strzałem w dziesiątkę. Już teraz zapraszamy Witkowian, przyjezdnych oraz miłośników tego sportu na Galę MMA organizowaną z okazji przypadającego na ten rok dziesięciolecia klubu. Do zobaczenia – podkreśla Marian Gadziński, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.

Przed publicznością zaprezentują się miejscowi zawodnicy MMA Witkowo, którzy zmierzą się z reprezentantami klubów z całej Polski. Serca miejscowej publiczności zabiją mocniej, kiedy w klatce pojawią się: Julia Graczyk, Szymon Wieczorek, Adrian Horn, Wojciech Monarcha, Mateusz Krukowski, Nikodem Blaszyński i Mikołaj Paruszewski.

Nad prawidłową organizacją czerwcowego wydarzenia czuwać będą przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, a przede wszystkim Klubu MMA Witkowo. Niezwykle ważną rolę w całym przedsięwzięciu odgrywa Prezes oraz Trener Łukasz Bosacki - jeden z najlepszych polskich sędziów MMA, sędzia na największych galach w Polsce, Europie, a nawet świecie - KSW, czy nawet UFC, których fanom mieszanych sztuk walki nie trzeba przedstawiać.

- Pomysł na organizację gali MMA w Witkowie tlił się w naszych głowach już od kilku lat, ale nigdy nie było odpowiedniego do tej organizacji czasu, miejsca oraz „fundamentu”. Aktualnie w 2022 roku Klub Sportowy MMA Witkowo obchodzi 10-lecie istnienia i stwierdziliśmy, że jest to idealny moment na zorganizowanie takiej imprezy. Stadion Miejski w Witkowie jak żadne inne miejsce kojarzy się ze sportowym widowiskiem. Mamy nadzieję, że to widowisko przejdzie do historii i rokrocznie będziemy organizować kolejne jubileusze klubowe zwieńczone galą MMA – mówi współorganizator Łukasz Bosacki.

Początek Witkowskiej Gali MMA już o godzinie 19:00. Zwiastun sportowych emocji poczujemy już dzień wcześniej za sprawą oficjalnej ceremonii ważenia, która odbędzie się o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. 

Walki zaplanowane tego dnia:

Wojciech Monarcha (MMA Witkowo) - Piotr Cierson (MMA Furia Bytów)
Adrian Horn (MMA Witkowo) - Krzysztof Geburek (Czerwony Smok Poznań)
Kacper Hudzik (GŁD Team Piła) - Hubert Kielaszewski (Porrada Fight Team Leszno)
Maciej Sieracki (KS Strefa Mogilno) - Jacek Kujtkowski (Poland Top Team Grudziądz)
Szymon Wieczorek (MMA Witkowo) - Maciej Korzeniewski (CSW Champion Lubawa)
Dima Topal (KS Strefa Mogilno) - Krzysztof Olenkiewicz (Porrada Fight Gym Leszno)
Julia Graczyk (MMA Witkowo) - Marta Nowak (Kohorta Poznań)
Nikodem Blaszyński (MMA Witkowo) - Szymon Basiakowski (MMAtadores Katowice)
Mateusz Krukowski (MMA Witkowo) - Michał Jastrzębski (Forca Brava Opole)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane