Jesteś tutaj:Sport Kolejne Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych za nami
poniedziałek, 25 kwietnia 2022 07:45

Kolejne Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych za nami

  mn

Po dwuletniej przerwie w sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego odbyły Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Aerobiku I Innych Formach Tanecznych.

Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał dyrektor ZSE pan Łukasz Muciok, który zaznaczył, że w szkole ważne są relacje. Pan dyrektor życzył wszystkim dobrej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji, bo taniec jest czymś, co ludzi łączy i umożliwia wspólne odbieranie emocji oraz ich przekazywanie.

Tegoroczne tancerki zaprezentowały się w trzech kategoriach: solo, do trzech osób i kategorii do dziesięciu osób. Każdy z występów został oceniony przez profesjonalne jury, w którego skład wchodziły: założycielka i instruktorka, odnoszącego sukcesy na całym świecie artystycznego Zespołu Świerszcze z Trzemeszna pani Danuta Szreder; instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerka grupy salsowej „Los Locos” pani Paulina Lewandowska; była tancerka grupy tanecznej „Arabeska” pani Marta Puk; instruktorkę zumby i salsation w gnieźnieńskich klubach fitness, pani Justyna Kozłowską, instruktorka tańca w Klubie Szymański Fitness, tancerka grupy salsowej „Los Locos” oraz „Latino Ladies” pani Daria Kozakiewicz.

W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów.

Czas obradowania jury umiliła swoim śpiewem uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych, laureatka THE VOICE OF EKONOMIK, laureatka powiatowego konkursu piosenki angielskiej - Klaudia Michalak. Klaudia ponadto nagrała singla z Zespołem DISCO POGO i bardzo chętnie śpiewa charytatywnie, ostatnio dla Ukrainy.

Na zakończenie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczali przewodnicząca jury pani Danuta Szreder i inspektor Wydziału Edukacji i Sportu pan Tomasz Pokładecki.

Organizatorki dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu mistrzostw oraz zapraszają tancerki i tancerzy na mistrzostwa za rok.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria solo:

I miejsce: Jagoda Jósiak – II LO Gniezno
II miejsce: Roksana Mikołajczyk – SM ZDZ Gniezno
III miejsce: Zofia Marusicz – II LO Gniezno

Kategoria do trzech osób:

I miejsce: Alicja Szczęsna, Katarzyna Kozłowska, Oliwia Dziadoszek - II LO Gniezno
II miejsce: Olga Ogórkiewicz, Zuzanna Stefankiewicz - II LO Gniezno
III miejsce: Aleksandra Jelińska, Amelia Farbiarz, Zuzanna Białczyk - II LO Gniezno

Kategoria do dziesięciu osób:

I miejsce: Dominika Bobin, Emilia Łukowska, Weronika Majerska, Magda Tomaszewska, Julia Turtoń - ZSE Gniezno
II miejsce: Alicja Szczęsna, Zuzanna Stefankiewicz, Natalia Słomian, Klaudia Michalik, Karolina Kozanecka, Amelia Sanok, Olga Ogórkiewicz, Kasandra Czajka, Anna Skowrońska, Laura Ziemba - II LO Gniezno

Ponadto jury przyznało statuetki za osobowość taneczną. Otrzymali je: Alicja Szczęsna z II LO w Gnieźnie, Weronika Cabanek i Aleksandra Karpińska z ZSE w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane