Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 maja 2022 12:26

Uchwyty ścianki wspinaczkowej mają zostać wzmocnione

 

Otwarte nowe atrakcje w Parku Piastowskim budzą zainteresowanie najmłodszych mieszkańców, choć korzystać mogą z nich także dorośli. Jednocześnie pojawiły się uwagi dotyczące ścianki wspinaczkowej.

Już w majówkowy weekend mieszkańcy mogli skorzystać ze spacerów po kolejnym, niemal półkilometrowym odcinku przebudowanej promenady nad Jeziorem Jelonek. Wraz z tym pojawiły się dwie zjeżdżalnie, ale także ścianka wspinaczkowa, którą utworzono na murze dawnego amfiteatru. Co do jej wykonania pojawiły się już uwagi, które przekazał nam jeden z mieszkańców - mowa o mocowaniu uchwytów, znajdujących się na wysokości nawet dwóch metrów. Jak przekazał gnieźnianin, wątpliwości budzi fakt iż przytwierdzone zostały jedną śrubą, co przy dłuższym użytkowaniu, może powodować ich luzowanie.

Uwagi w tej sprawie są już znane Zakładowi Zieleni Miejskiej: - Zdawaliśmy sobie z tego sprawę przed otwarciem i dlatego mieliśmy spotkanie z podwykonawcą i już w najbliższą środę 4 maja mocowania zostaną poprawione i śruby zostaną dokręcone, a każdy chwyt będzie miał podwójne mocowanie, by konstrukcja nie pracowała i była bezpieczna - przekazała nam Małgorzata Kania, kierownik ZZM.