Jesteś tutaj:Sport Tytan Gniezno umacnia się na pozycji lidera Polskiej Ligi Rugby 7
środa, 11 maja 2022 07:47

Tytan Gniezno umacnia się na pozycji lidera Polskiej Ligi Rugby 7

  mn
Tytan Gniezno umacnia się na pozycji lidera Polskiej Ligi Rugby 7 zdjęcie nadesłane

W niedzielę 8 maja odbył się we Wrocławiu VIII Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W turnieju wzięło udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. W grupie A GKR Tytan Gniezno rywalizował z Rugby Wrocław II, Kaskadą Szczecin oraz PG Ogniwem Sopot.

Gnieźnianie przystępowali do rywalizacji z ogromnymi apetytami. Z jednej strony podium stało się celem minimum każdego turnieju w tym sezonie, lecz z drugiej strony w rugby 7 czasem o meczu decyduje jedna akcja, która później utrudnia rywalizację o najwyższe laury – tak jak to miało miejsce na początku kwietnia na stadionie przy Strumykowej. Na szczęście kwietniowy turniej w Mińsku Mazowieckim okazał się bardzo potrzebnym kubłem zimnej wody i w niedzielę w stolicy Dolnego Śląska wszystko zagrało wyśmienicie.

Na początek rywalizacji gnieźnianie pokonali II drużynę gospodarzy 57:5. W kolejny meczu grupowym Tytani zrewanżowali się za mecz grupowy w Gnieźnie i okazali się lepsi od szczecińskiej Kaskady 36:7. W ostatnim meczu grupowym Tytani spotkali się z Ogniwem Sopot - drużyną, której najlepszy skład to obecny Mistrz Polski Rugby 15. We Wrocławiu sopocki klub reprezentowali zawodnicy nowego “projektu”, drużyny, która powstaje w oparciu o studentów Politechniki Gdańskiej. I choć ostateczny wynik – 38:0 dla Tytana – tego nie pokazuje, z boiskowego punktu widzenia można stwierdzić, że u zawodników trenujących na co dzień z najlepszymi rugbistami w Polsce widać zupełnie inną intensywność gry i technikę szarży.

Tytan z trzema zwycięstwami w grupie awansował do finału, gdzie ostatecznie czekała na niego drużyna gospodarzy, wicelider rozgrywek PLR7, Rugby Wrocław. To nie był łatwy mecz, ale na gnieźnian nie było tego dnia mocnych. Końcowy rezultat to 22:5. Misja “rewanż za finał w Mińsku Mazowieckim” ukończona z sukcesem! Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany gnieźnianin Sebastian Graczyk.

Tytan dołożył do klasyfikacji generalnej PLR7 kolejne 20 punktów i wrócił na właściwy tor. Do końca sezonu pozostały dwa turnieje, a gnieźnianie mają 16 punktów przewagi nad Rugby Wrocław. Kolejny turniej już w najbliższą sobotę 14 maja. Cel - Częstochowa.

Już dziś serdecznie zapraszamy na turniej o Puchar Polski Rugby 7, który odbędzie się 18 czerwca na stadionie przy ul. Strumykowej. Przekonaj się sam dlaczego warto grać w rugby!

Chcesz dołączyć do Tytanów i spróbować swoich sił z jajowatą piłką? Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji na temat treningów. Szukaj nas na Facebooku – Tytan Gniezno oraz na Instagramie – tytan7s.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane