Jesteś tutaj:Sport Zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy ruszają już od środy
wtorek, 31 maja 2022 08:09

Zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy ruszają już od środy

 

Już po raz czwarty Gniezno włącza się do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tym razem zmagania rozpoczną się 1 czerwca i potrwają cały miesiąc.

Rok temu Pierwsza Stolica zajęła 4. miejsce w ogólnej rywalizacji i pierwsze wśród miast podobnej wielkości. Rowerzyści kręcący km dla Gniezna pokonali wtedy aż 366 tys. km. Wspólne wyjazdy rowerowe, wycieczki czy nawet wypadku na lody do pobliskich miejscowości – to wszystko działo się podczas rowerowych zmagań, które jak się okazało, były też wspaniałą integracją i wydarzeniem towarzyskim.

W tym roku, jak zawsze, do tej rowerowej imprezy może dołączyć każdy kto zainstaluje na swoim smartfonie aplikację Aktywne Miasta. Jest ona dostępna na telefony z oprogramowaniem adroid i ios. Po pobraniu aplikacji, należy się jednorazowo zarejestrować, wybrać Gniezno i pamiętać o jej uruchamianiu przy każdym przejeździe rowerem.

Tegoroczna rywalizacja rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa cały miesiąc. Zostanie symbolicznie zainaugurowana tego dnia, o godz. 18:00 na gnieźnieńskim Rynku wspólnym przejazdem rowerowym.

Lokalne działania w ramach rywalizacji PRSP, wspierają sponsorzy: Velux, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Sklepy Jagoda Sam, Bimex. Partnerami wydarzenia są: Powiat Gnieźnieński, sąsiednie gminy, MOK, GOSiR, WORD Poznań. Również Gniezno24.com dołącza do rywalizacji, kręcąc kilometry.

Cyklistów zachęcamy również do udziału w konkursie "Kręcimy dla Gniezna", wyzwaniach i quizach z nagrodami, o których będziemy informować poprzez profile społecznościowe FB Królewskie Gniezno, oraz wiadomości push w aplikacji Aktywne Miasta.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane