Jesteś tutaj:Sport Pojechali w rowerowym rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz”
sobota, 11 czerwca 2022 10:34

Pojechali w rowerowym rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz”

 

W sobotni ranek z gnieźnieńskiego Rynku wystartował rajd rowerowy, organizowany przez miejscowe biblioteki. 

To wydarzenie za każdym razem budzi zainteresowanie nie tylko czytelników gnieźnieńskich książnic, ale także miłośników jednośladów. A to, że bibliotekarze również preferują jazdę rowerem, można się przekonać za każdym razem podczas tego wydarzenia. Na swoich dwukołowcach pojawiają się nie tylko ci, którzy na co dzień wydają i przyjmują książki, ale także kierownicy i dyrektorzy swoich placówek. Oczywiście nie brakuje też samych użytkowników. 

Tegoroczny rajd "Odjazdowy Bibliotekarz" wyruszył z Gniezna do Łubowa, do tamtejszej biblioteki gminnej. Zresztą, reprezentanci tej miejscowości pojawili się w Grodzie Lecha także i na początku wyprawy, by wspólnie ze wszystkimi pokonać trasę do miejsca docelowego. W sumie w drogę wyruszyło około 60 osób. Po drodze wszyscy byli zachęceni do wspólnej rywalizacji w Rowerowej Stolicy Polski.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane